Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • DraXoN

    addikt

    válasz laci_csk #317 üzenetére

    én is szerettem a korábbi sony készülékeimet ... valószínű ha a mostani elromlana Xperia 1et vennék ... bár, ha lenne akkor "compact" változatát.. kimondottan most még úgy döntöttem nem cserélem (bár ha lenne compact változata, akkor nehezebb döntés lett volna).. általában tavasz-nyár(közepe) az időszak amikor cserélni szoktam pár évente (tradicionálisan), így most már "lemaradt" (kifogás).. maximum utódmodellre (ha fejlődik annyit), vagy akár a közel egy éves "jobbárasított" formájában veszem meg ezt az Xperia 1-est..

    A fotóit elnézve egyáltalán nem rosszabb mint a samsung s10 képei (csak más, inkább "természetes" a színtartománya, a Samsungokra jellemző túlszaturált helyett, de az embereknek az utóbbi rendszerint jobban tetszik, így nem véletlen, hogy a samsung így állítja be a képeit "csak úgy kiugornak a színek").. a huawei p10 pro kicsit jobb éjszaka és mellette szól az 5x zoom lencse, de a rendszerben viszont mindenképp a sony-t választanám inkább (a 3 gyártó közül)...

    Egyébként ezen a készüléken a bootloader milyen? egy idő után gyárilag minden sony szolgáltatóknál is nyitott bootloaderrel érkezett. Anno a z1 compactomat még pont 1 hónappal azelőtt vettem, hogy "elterjedt" a nyitott bootloader, attól függetlenül szerettem és azért lehetett módosítani így, stereo "mod", 4K kamerát és kései z3/z5 cameramodot kapott ... utóbbival de jó képeket csinált.. csak szegény olyan "eseménytelen" volt így "meguntam"... most lg v20 "boldogít" ... a méretén kívül nincs vele "igazán" komolyabb bajom. A kamera OK, amikor megvettem úgy 26hónapja még élmezőnyben volt, mára érződik kicsit, hogy azért "fejlődtek a telefonok".. bár LG-t újból biztos nem veszek.. végül is működik, de nem tetszik a szoftveres "összkép" és megoldások amik benne vannak (na meg majd 1-1 év késéssel jönnek a főverzió updatek, ami mondjuk kicsit "vicces")... mondjuk ígérik még rá az android 9-et, de nem feltétlen az összes verziójára (a koreai modellre mondták, hogy az biztos megkapja majd ... valamikor, valahogy úgy érzem a dualsim (singapuri) kifog ebből maradni majd).. mondjuk akkuból már a 3.at kérné 2 év alatt (a gyári 1 év után, ez is kb 1 év után "elfogy", 20-30% körül már kikapcsol, hívás közben, "csak nyomkodva" 10% körül kapcsol ki)...

    The human head cannot turn 360 degrees... || Ryzen 7 5700X; RX580 8G; 64GB; 2TB + 240GB + 2TB || Samsung Galaxy Z Flip 5

Új hozzászólás Aktív témák