Új hozzászólás Aktív témák

  • dzsani17

    csendes tag

    Üdv!

    Lehet, hogy már kicsit off a reagálásom,de most találtam véletlenül ezt a topikot, és kénytelen vagyok ezt elmondani:
    Szóval nekem SE K550i-m van jelenleg és a fast portot 1 szóval tudom jellemezni: SZAR, de iszonyat módon.
    Én sokszor járok tömegközlekedéssel meg gyaloggal, és közben szeretek zenét hallgatni. Nos, a fast port ezt az igényemet kb 1 évig (jéé,épp a garancia lejártáig) tudta kiszolgálni. Ugyanis az a nagy bumszli szar fülescsatlakozó gyaloglás közben szinte mindig nyomásnak van kitéve a zsebben, és ha valaki szedett már szét fast portos telót,akkor tudja, hogy az a nyomás 85%ban a fast port lábaira tevődik át. /Belül nincs külön rögzítve, csak 1 kicsi tessék-lássék csavar van 1 cm-re mellette/. Nah egy év után elkezdett a füles, aztán a töltő is kontaktossá válni, és 1 idő múlva se a füles,se a töltő nem érintkezett semmilyen szinten. Szerencsére(?) az öcsémnek is K550i-je van, és ő nem hallgat annyit zenét, jóformán csak töltésre haszálja a fast portot,így neki még alig kontaktos, egy akkucsere után az én akkumat is fel tudtam tölteni az ő telóján..Aztán egyszer,mikor volt időm,szétkaptam a telót, s megnéztem,h ugyan mi a gond,na ekkor láttam, hogy ez mekkora idióta megoldás..Ugyanis a folyamatos nyomódásoktól az összes láb elengedte a nyákot a telómban 1 kivételével,de cserébe az az 1 meg letört-.- Mondanom sem kell,hogy visszaforrasztani otthon esélytelen:D Halvány reménysugár, hogy a lábak ÓVATOS meghajlításával, okos összerakással, majd a fast port hímestojásként kezelésével orvosolható a probléma,ha valaki ért egy kicsit a 'bütyköléshez'. /Meg persze ha van megfelelő Tors csavahúzója;)/
    A legnagyobb vicc az, hogy a szabvány leírásban található eltávolítási mód /enyhén megdönteni a csatit,és kipattintani/ éppenséggel ugyanezeket a lábakat feszegeti. /Ha a telefon alja felé döntjük,akkor kevésbé feszülnek,persze ezt nem említik sehol../ Magyarán ha elég szokszor használja az ember, ziher, hogy tönkre megy.
    Tehát én azt tanácsolnám mindenkinek, hogy amíg fast portos a SE,addig seki ne vegyen SE-t, akármilyen jó is a többi tulajdonsága miatt. Csakis akkor vegyél ilyet, ha fél-háromnegyed évnél tovább úgyse használod,mert kb addig fogja bírni:D Akinek meg már SEje van,annak: a fast port törékenyebb,mint a hímestojás,használni csak érzéssel, mintha lovat b*sznál,ahogy mondani szokás:) És eltávolításkor a telefon alja felé dönteni, de tényleg óvatosan..
    U.i.:Azt hiszem ezzel eldőlt a fast port-os vita;)
    U.i.2:Ha egyszer nagyon unatkozni fogok, szétkapom megint a telót, és teszek fel képet róla,hogy mekkora lúzer ez a megoldás..

Új hozzászólás Aktív témák