Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • MiQ

    csendes tag

    Azért azok a kódok elég gányul lehetnek megírva, ha folyton ilyen mértékű gyorsulást lehet elérni minden egyes újabb kiadáskor, pláne úgy, hogy plusz új funkciók is kerülnek bele. Az ember azt hinné, hogy ilyen kaliberű cégnél azért ügyesebb, tapasztaltabb kóderek vannak akik képesek elsőre "minőségi" kódot kiadni a kezük közül. És hát gondolom az sem lehet kis munka, hogy mindig újra és újra át kell nézni és irogatni a már meglévő kódokat, hogy optimalizáljanak rajta. De legalább megteszik, és nem azzal a szöveggel szúrják ki a felhasználók szemét, hogy rakjál alá új vasat, akkor majd esetleg megfelelő lesz a program sebessége.

    (Mondjuk már nekem is volt szerencsém mások által írt programok újraírásához, néha fogtam is a fejem rendesen. Az eddigi rekordom az volt, amikor a 1,5 órás adatátvétel miután újraírtam 2 perc alatt lefutott, és a 6,5 órás adatfeldolgozó eljárás újraírás után 18 perc alatt végzett. Gyakorlatilag amivel előtte egy teljes 8 órás műszakban szenvedtek, átírás után 20 perc alatt letudható volt.)

  • MiQ

    csendes tag

    válasz Csakénvagyok #12 üzenetére

    Egy 2500-as Barton-on szüttyögött olyan sokáig. Az egész progi lényege az volt, hogy az új sql szerveres vállalatirányítási rendszerből emelte át magának a bérelszámoláshoz szükséges munkalapi adatokat, melyeket a feldolgozás után küldött tovább a bér programnak. Az új program is elég lassúcska volt a lehetőségekhez képest, mert az kikötés volt, hogy a 100 Mbit-es hálón elérhető Novell-es szerveren kell minden adatot tárolnia, és onnan is kell dolgoznia. Még lehetett volna gyorsítani, ha a helyi diszken dolgozgat a progi, és csak a kész eredményt tolja fel a szerverre, de ezt nem lehetett megoldani bármennyire is szerettem volna. De így is megváltás volt az előző verzióhoz képest, amit egy korábban ott dolgozó programozó követett el.

  • MiQ

    csendes tag

    válasz Csakénvagyok #18 üzenetére

    Itt csupán ez az egy kliens dologozott, és állította elő az adatokat. Az átmeneti adatok helyi HDD-n való tárolásának elkerülését azzal indokolták, hogy mivel itt teljesítmény és béradatokkal dolgozott a program, és ezek "titkos" adatok, ezért azokat ne tároljuk a helyi gépen, mert ha a gép majd leselejtezésre kerül (és eseteg majd egy dolgozóhoz kerül), akkor maradhatnának rajta olyan adatok amikhez senkinek semmi köze.

Új hozzászólás Aktív témák