Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • pelgrim_v1

    tag

    válasz Lacika112 #1 üzenetére

    Előre leszogezem nem vagyok se Intel se amd fan. Mindig ár érték alapján vásárolok

    Szerintem itt nagyon sokan félre értenek dolgokat. Ugyan azokat a híreket olvassuk? Temetjuk az Intelt de miért? Mert nem tudnak annyit gyártani mint amennyit meg vennének tőlük? Annyira örülnék annak ha a vállalkozásom azért sajnálnák az emberek mert túl sok az ügyfél aki sorba áll hogy nekem adja a pénzét.

    Vegyük már figyelembe hogy amúgy az egyik ok (ha nem a legfőbb ok) hogy az OEM - ek nem váltanak amd re mert az AMD nem bír akkora tételben gyártani mint az Intel. Nincs saját gyára aki még letudja neki rajzolni a procit (tsmc) annak meg nincs szabad kapacitása hogy úgy kiszolgálja az AMD t mint ahogy az Intel gyàrt.

    Példa. Oda megy az OEM hogy kell neki 500ezer xy processzor a következő karácsonyi szezonra Intel azt mondja oké késni fogunk a szokásostól de 6 hónap meg van. Amd nel ez úgy menne hogy amd oda menne a tsmc - hez hogy kapott egy ilyen rendelest tsmc meg azt mondaná hogy tesó kB 6-8 hónapra fixen be vagyunk táblázva. Majd csak utána álhatunk neki.

    Lehet akármilyen jó az AMD az Intellel szemben ha nem tudja kiszolgálni a nagy volumenű vevőket

    Intel köszöni szépen jól van még egy jó pár évig

Új hozzászólás Aktív témák