Új hozzászólás Aktív témák

  • mepet

    addikt

    válasz DoItYourself #29 üzenetére

    Köszi, hogy felhívtad rá a figyelmemet, én most hallottam először az EV3-ról. Lemaradtam a kb. 10 éves NXT-nél.
    Az EV3 kb. ugyanígy irányítható BT-n keresztül mobillal, mint a SmartBrick esetében. Persze a Kickstarternek nem is ez a lényege, hanem a pénz. Szuperül felfedezték a piaci rést, és megtámogatták ha nem is profi, de igen jól átgondolt marketinggel. Ez a dícséretes, igazi siker!
    Szerintem a ph! olvasók nagy része tisztában van vele, hogy a hardver filléres és pofonegyszerű, a szoftverben is kb. az a legnagyobb ördöngősség, hogy 3 platformra készül. Ráadásul ugye még kész sincs teljesen. Azt is látjuk, hogy az ötlet sem egyedi, hiszen ez egy butított EV3.
    Ezektől a tényektől függetlenül ez a találmány igazi hiánypótló, megfizethető árából adódóan nagyon sok gyermekkel szerettetheti meg a műszaki tudományok ezen szeletét, sajnos csak a vezérlések terén, hiszen a szabályozás tanításához szenzorokra és egy EV3-ra is szükség van. Ezzel együtt szerintem a legnagyobb előnye a cuccnak pont az, hogy nem programozni tanít, hanem a lehető legegyszerűbben teszi irányíthatóvá a saját LEGO építményeket.

Új hozzászólás Aktív témák