Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Piftuka

    veterán

    válasz atike #7 üzenetére

    :K

    Ez bizony még az árától függetlenül is nagyon korrekt "kis" készülék.

    Azért ekkora méretben, homogén VA panel, ~3000:1 és 5000:1 közötti kontraszt értékekkel, a technológiához mérten jó fekete szinttel, alacsony input laggal....

    Kiváló házimozi és játék tévé mindazoknak, akik a technológia sajátosságaival (valamelyest alacsonyabb betekintési szög) meg tudnak barátkozni, de maximum 200.000 forintot tudnak költeni egy ilyen készülék megvásárlására.

    És azért csak egy 60 colos képátlóval rendelkező televízióról van szó. Az már nagyon remek méret a legtöbb "átlagos" szobába.

    Talán apróság, de a beépített SD kártya olvasó, és az ARC kompatibilis HDMI csatlakozó pedig nagyon nagy plusz pont a cégnek!

    :C

    Jó kis húsvéti, készletkipörgetős akcióban talán 170.000-160.000 forint körül is meg lehet majd vásárolni... Így kapásból ebben a méretben és kategóriában nem is tudnék ennél jobbat ajánlani.

    Komolyan mondom... bár csak több ehhez hasonló "kaliberű" tévé lenne a piacon! Bármelyik márka kínálatából...

    "Aquila non captat muscas."

  • Piftuka

    veterán

    válasz #10949376 #28 üzenetére

    Olyan nincsen. :N Tudod... alapszabály: "a tévé képernyője soha nem lehet elég nagy". :)

    Egyébként sajnos a 120 Hz-es panellel szerelt modellek egyre inkább a felső-kategória kiváltsága lettek.

    "Aquila non captat muscas."

  • Piftuka

    veterán

    válasz Borisz76 #33 üzenetére

    "Gondolkodom a cserén, feljebb váltáson de a 60" az nem lenne "nagy" ugrás.
    Mindenképpen 65" lesz a minimum méret."

    Egyetértek veled.

    Alapvetően minél nagyobb a képátló, annál jobb az élmény. :) Ám az 55 colról 60-ra "ugrás" nem jelent szignifikáns látványbeli különbséget.

    Én a helyedben most várnék... tavasz van, május, max. június magasságában jön egy "nagyobb eresztés" a gyártók új modelljeiből.

    Ráadásul, ha jól értelmezzük a SHARP haza forgalmazásával kapcsolatos jeleket, végre tőlük is nagyobb választékban láthatunk készülékeket!

    És azért az ő felső, illetve felső-közép kategóriájukban (lásd, a korábbi híreket) van egy-két nagyon figyelemre méltó példány. ;)

    "Aquila non captat muscas."

  • Piftuka

    veterán

    válasz #94529552 #36 üzenetére

    Én attól tartok, hogy az NU7xxx sorozattal a Samsung még lejjebb lépett, ami a felhasznált panelt és elektronikát illeti. :(

    A korábbi két év modelljei sem érték el a régi, legendás (E/F/G/H) 6xxx modellek minőségét. Márpedig egyértelműen az azt megelőző (értsd: a legutóbbi évet megelőző) ~3-4-5 év 6xxx modelljeit rejtették a 7xxx sorozat tagjai.

    Ha ennyire "olcsón" tudják adni az NU7xxx-et, az már önmagában gyanús...

    Mindamellett - a másik példádra is reagálva - bár én személy szerint nagyon jó tévének tartom a Samsung QLED készülékeit, a palettájukról a 8-as széria alatt nem tudnék nyugodt szívvel ajánlani készüléket.

    Csak ugye az, és a 9-es sorozat sajnos már nagyon drága! (Bár főleg utóbbi, szerintem bitang jó készülék a maga kategóriájában.)

    "Aquila non captat muscas."

  • Piftuka

    veterán

    válasz O_L_I #46 üzenetére

    Azért azt jegyezzük meg, hogy még az ilyen 8+2 bites panellel szerelt tévék esetében is általánosságban igaz (tudok ellenpéldát is, saját teszt alapján), hogy a HDR tartalom megjelenítése érzékelhető minőségjavulást jelent a "normál" tartalomhoz képest.

    Egészen egyszerűen jobb a képi élmény, a "wow-faktor" a legtöbb néző számára.

    Tehát bár nyilvánvalóan nem beszélünk valódi HDR látványról, azt a célt eléri a készülék, hogy a felhasználó számára egy még szebb látványt nyújtson.

    És hát nem ez volna a fő feladata egy szórakoztató célra készült megjelenítőnek? ;)

    [ Szerkesztve ]

    "Aquila non captat muscas."

  • Piftuka

    veterán

    válasz #94529552 #53 üzenetére

    "A vásárlók nagy része soha nem tudna a 2 széria között különbséget tenni, akkor meg lényegtelen ez a része."

    Ez valószínűleg így van.

    Mondjuk én ettől függetlenül is csak olyan készüléket ajánlanék bárkinek, ami megüti a számomra felállított "minimum" mércét. Sajnos az 5xxx és 6xxx szériás Samsung tévék nem ilyenek!

    Márpedig talán az említett típus már nem is a korábbi 6xxx modellek, hanem az 5xxx-ek megfelelője, ha ennyire "olcsón" mérik...

    "Egyelőre még mindig jobban megbíznék a hivatalosan forgalmazott Samsungokban, mint az ilyen sufni kis cég(Consulting) által terjesztett termékekben."

    Ebben van valami. A "Samsung Magyarország Kft." nem az a cég, amelyről feltételezhető, hogy egyik napról a másikra eltűnik.

    De Te is tudod, hogy a márkanév ettől függetlenül nem garancia semmire. Mert az is számít, hogy milyen szervizháttér áll mögötte:

    Lásd Philips... vagy mondjuk a SONY és LG, akik országszerte mindenféle szervizes cégekkel leszerződtek. Aztán kinek-kinek aszerint lehet szerencséje, vagy balszerencséje, hogy ahol lakik, ott az ominózus szerviz milyen minőségű munkát produkál.

    (De említhetném a Panasonic-ot is, a "certified" központi szervizével, annak gyalázatosan lassú munkavégzésével, és gyalázatosan nem vevőbarát hozzáállásával...)

    [ Szerkesztve ]

    "Aquila non captat muscas."

  • Piftuka

    veterán

    válasz Castell #61 üzenetére

    "Mert szerintem/nálam egy jó képminőség nem egyenlő a sikerrel."

    Amennyiben piaci sikerre gondolsz, úgy - sajnos - maximálisan igazad van!

    Az átlag felhasználók zöme azt nézi, hogy milyen "okos" funkciókat tud a tévé, és - Magyarországon legalábbis feltétlenül - mivel dühöng a "warez", a fájl lejátszási képességeket tartja fontosnak.

    Pedig egy képmegjelenítő esetében ezek huszonhatodrangú tulajdonságok.

    Azzal én is egyetértek, hogy a minőségi kidolgozás, a burkolat illesztése, a csatlakozók típusa, száma, a tuner fejlettsége, valamint a távkapcsoló kidolgozása, funkcionalitása, kényelme és praktikumal, valamint az OS megbízhatósága, kezelhetősége fontos.

    Viszont, amennyiben a tévé kiváló képminőséget produkál, ezek mindegyike másodlagos. Mert a képi élmény a lényeg.

    Ettől függetlenül, én is haragszom kicsit a gyártókra, mert utoljára a '80-as évek végén vásárolt, japán HITACHI televíziónknak köszönhetően használtam minden szempontból kifogástalan távkapcsolót. (Ott még arra is ügyeltek, hogy minden fontos gombcsoportnak teljesen más alakja, és elrendezése volt... a sötétben, "vakon" is könnyű volt programot váltani, hangerőt állítani, stb.)

    Valamint sajnos manapság kihalófélben van a forgatható, masszív tévé talp.

    Ám én a saját SONY 55W809c tévémnek a képminőségét annyira megkedveltem, hogy csak és kizárólag amiatt vagyok hajlandó eltűrni a gyalázatos Android operációs rendszer "anomáliáit".

    (Az pedig eszembe sem jutna, hogy Youtube-on kívül más "okos" funckióját használjam. A böngésző pl. olyan lassú, mintha egy Videoton TV computeren futna...)

    "Aquila non captat muscas."

  • Piftuka

    veterán

    válasz #94529552 #75 üzenetére

    "Mire ez a 3-as szintű kiemelése a mondatoknak(dőlt betűk+ idézőjel, + vastagítás)? Kicsit már túlzás ez(nem is kicsit)."

    Nincsen benne semmi túlzás.

    Mivel én a HWSW fórum kiváló iPB fórummotorján "szocializálódtam", megszoktam az idézetboxok használatát.

    Főleg hosszabb hozzászólásnál segítenek a "szemnek", tagolván a tartalmat (és elkülönítvén az eredeti hozzászólást, és az arra adott választ).

    Itt ez sajnos nincsen meg!

    "Aquila non captat muscas."

  • Piftuka

    veterán

    válasz Tetsuo #85 üzenetére

    "Tessék elfogadni, hogy másféle vásárlók is vannak. éppen magad írtad, hogy területfüggőek is lehetnek az igények, de korosztálytól, társadalmi osztálytól stb. is függhet."

    Ez pontosan így van. Én mindig ezt mondom.

    Ám ezekkel együtt is úgy gondolom, hogy egy képmegjelenítő eszköz esetében a képminőség az elsődleges szempont. Ez egy egyszerű alapvetés.

    Az összes többi tulajdonság másodlagos, kinek-kinek az egyéni preferenciája szerint.

    De ne tessék azt "láttatni", mintha általános volna, hogy a képminőség sokadrangú egy tévé esetében a többség, vagy legalábbis egy szignifikáns tömeg számára.

    (És igen... ha fájllejátszásról van szó, aki kicsit is komolyan veszi a témát, az nem "bohóckodik" a tévé beépített lejátszójával. Szerinted véletlen, hogy még a japán gyártók legkomolyabb tévéje esetében sem tapaszalhatsz olyan lejátszási képességeket, mint egy "filléres", kínai dedikált média lejátszóval?)

    "Aquila non captat muscas."

Új hozzászólás Aktív témák