Új hozzászólás Aktív témák

  • alevan

    őstag

    Fiatal (23) vagyok. Személy szerint nem érdekel az NSA, nyugodtan kémkedjenek, nincs titkolni valóm.

    Nem érdekel, ha a Microsoft (akinek szolgáltatásait használom) vagy a Google (akinek a keresőjét használom) esetleg a Facebook eladja adataim, sőt, célzott reklám segített már vásárlásban.

    Nem érdekel, ha a sok-sok cég, ahol személyi szám vagy másolattól kezdve minden adatot megadtak, amit kértem (legyen az bank vagy akármi más).

    Én (naívan) megpróbálok olyan életet élni, hogy 1, 5. 10, 20 vagy akár 60 év múlva se keljen szégyelnem magam.

    Viszont a Google Glass sok. Ebben a pillanatban ez NEM kell a mai társadalomnak. Most mondok egy valós történetet:

    Ismerősöm dolgozik (mi meglepő). Elvégezte a dolgát jóval hamarabb és elslusszant a munkából egy órára elvégezni az ügyes bajos dolgait. A barátja (aki vitte autóval) tag-elte Facebookon, hogy épp hol vannak. Egy nyaligép megmutatta a közvetlen főnökének, aki csak sok-sok siránkozás és ígérgetés után tett le a kirúgás gondolatáról.

    Viszont jönnek a Glass idők. Lehet, hogy jön automata arcfelismerés, mely automatikusan bejelöl mindenkit mondjuk egy képen. Na EZ az, amit a magánszféra megsértésének neveznek. Nem az NSA, nem a tech céged adatgyűjtése. És a mai fiatalság nem elég érett ehhez.

    Facebookon volt egy csaj, akire nem is emlékszem, mikor fogadtam el barátnak (akit nem ismerek, élből küldöm a francba, ő valahogy átjutott a rostán). Év elején arra lettem figyelmes, hogy a fél világgal tudatja, ő épp lóg óráról egy kávézóban két osztálytársával (ebben a pillanatban facebook barátságunk megszakítottam.) Tudtommal következménye volt tettének, hisz tanárok is bőszen fenn vannak a közösségi oldalakon. Viszont nem akarom elhinni, hogy egy erős gimnázium ilyen tanulókkal büszkélkedhet.

    És egy kicsi off, ami nem ide tartozik, de azért folytatom a fent elkezdett felsorolást: rühellem Blacksoft-ot.

    [ Szerkesztve ]

    "Ezért lovagol a pokolba a konzumer IT piac. A hülye igények... . Azt sem tudod, hogy mit akarsz de az jöjjon havonta frissités formájában."

Új hozzászólás Aktív témák