Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • tkazmer

    addikt

    válasz bambano #17 üzenetére

    az előttem szóló jól leírta, a lényege az a dolognak, hogy senki nem akar úgy biztonságos operációs rendszert, hogy az korlátozza annak elvégzésében, amit csinálni szeretne.
    közgazdász gondolkodás alapján innentől pedig egyértelmű, hogy nem lehet, hiszen a profitorientált fejlszető cégeknek nem érdekük az elkészítése ha nem lesz aki megveszi.

    az üzleti érdekről meg annyit, hogy jójó, szeretne ő is sokat eladni biztosan, de pont a kifogásolt kérdezgetés illetve korlátolás igencsak előtérbe kerül az ő szoftvereinek használatával is. egy nod pl sosem kérdezgetett engem annyit mint egy kis.

    úgy tervezték, hogy kibirjon egy atomtámadást is. De nekünk komolyabb fegyvereink vannak, mint pl Béla bá, a földmunkagépkezelő

  • tkazmer

    addikt

    válasz bambano #21 üzenetére

    venne-e bárki is nem limitált, de biztonságos oprendszert.
    ő ezt zárja ki, tehát szerinte ilyen nem létezhet.
    az elterjedt biztonsági rendszereknek tulajdonságuk, hogy kérdeznek. ez bizonyos körökben teljesen jó, azonban sokan igen tanácstalanul néznének pl egy (éppen kaspersky féle) ablakra a jobb alsó sarokban, amely kb abból áll, hogy "Proactive Defense Warning: detected suspicious action: [fájlnév] file modofication Running process (PID: [process id]): [process elérési út] action: allow/rollback". És az ilyen emberekből van több.
    Ezen kívül számtalan olyan esemény történhet, amikor a biztonsági rendszer kérdez, ami sokakat zavar, tehát inkább nem használnak biztonsági rendszert. ha pedig nincs biztonsági rendszer, ugye valószínűleg nem biztonságos a teljes rendszer.
    az egyszeri user pedig teljesen jogosan kérdezheti: "én ezt a windows live messengert nagyon szeretném használni, de ez a fránya tűzfal állandóan kérdez valamit, OK, tudom, a szomszéd elmondta, hogy ilyenkor mindig az 'allow' gombra kell klikkelni, de kell ez nekem? akarok percenként 3x az allow gombra klikkelni?"
    tehát azt gondolom, elméletileg lehetséges a biztonságos oprendszer, de kényelmi és hozzánemértési okokból kifolyólag tömegek számára nincs értelme elkészíteni.

    (#22) moonman
    az egyszeri user kb ennyit tapasztalhat: jött a szomszéd feltette ezt a nyavaját, azóta ha emailt küldök, IM-et használok, bármit csinálok mindig kérdezget. fene a szomszédba, vigye a programját a búsba, én használni szeretném a gépemet, nem pedig mindenféle szines vagy nem színes ablakokban értelmetlen kérdésekre válaszolni.

    [ Szerkesztve ]

    úgy tervezték, hogy kibirjon egy atomtámadást is. De nekünk komolyabb fegyvereink vannak, mint pl Béla bá, a földmunkagépkezelő

  • tkazmer

    addikt

    válasz bambano #31 üzenetére

    fogadjunk, hogy te egyszer beállítottad a tűzfaladat? sőt, abban is biztos vagyok, hoygha új programot telepítesz, amely az internetkapcsolatot használja (és olyan biztonsági rendszered van, amelyik nem enged alapvetően minden programot az internethez), azt is beállítottad.
    ez viszont kényelmetlenség, illetve lehet, hogy neked nem az, de akit nem érdekelnek a háttérfolyamatok, csak az, hogy a munkája meglegyen vagy hogy elolvassa a híreket, megossza a képeit, stb, annak majdnem biztos, hogy az.
    amennyire itt a fórumon megismertelek, abból számomra az jött le, hogy te értesz az informatikához. pont emiatt azonban ilyen esetekben hiba, ha önmagadból indulsz ki.

    #30) moonman
    na de ha azt írja a rendszer, hogy "outbond tcp connection"? ez így sok embernek elég kínai. vagy hogy az msword.exe megváltozott, allow or deny. (bár mswordnél még talán egyértelmű, de vannak olyan folyamatnevek, amelyek nem feltétlenül azok). erre mit mondjon? a biztonsági rendszer kérdése jogos, hiszen nem tudhatja, nem történt e valami, ellenben a felhasználó problémája is érthető, hiszen ő dolgozni akar és nem érdekli, hogy ezt a gép hogyan oldja meg.

    [ Szerkesztve ]

    úgy tervezték, hogy kibirjon egy atomtámadást is. De nekünk komolyabb fegyvereink vannak, mint pl Béla bá, a földmunkagépkezelő

  • tkazmer

    addikt

    válasz bambano #35 üzenetére

    azzal, hogy helyesen használva leírtad, hogy router, debian, ssh szerver, smtp stb. már bebizonyítottad, hogy átlagon felüli informatikai ismeretekkel rendelkezel:)

    úgy tervezték, hogy kibirjon egy atomtámadást is. De nekünk komolyabb fegyvereink vannak, mint pl Béla bá, a földmunkagépkezelő

Új hozzászólás Aktív témák