Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Namelesske

    addikt

    válasz slippy #50 üzenetére

    Ha előtelepítve veszed/kapod akkor én simán belenyugodnék és örömmel használnám teljes megelégedésemre. Csak az a baj hogy ha én akarom felrakni akkor mókolni kell.

    Ha érdekel amiket csinálok: shorturl.at/inoxV

  • Banános Joe

    csendes tag

    válasz slippy #50 üzenetére

    Én gyakorlatilag MS Officeból érettségiztem, itthon Openofficeot használtam mindig és most ismerkedem a linuxos megfelelőikkel. Szerintem nem nagy kunszt megtanulni ezeknk az alap szoftvereknek a használatát. Az igazi probléma valóban az, hogy tanév közben változtatni a rendszeren surmóság. Ahogy a felvételizőket bizonytalanságban tartani is.

    OFF:
    Linux disztrókkal nem régóta ismerkedő júzerként is csak hasonlókat tudok mondani, mint slippy.
    Mindig azt hittem, hogy a linuxot csak copfos-szandálos rendszergazdák használják, csukott szemmel, parancssorból. Aztán nemrég rettenetesen elegem lett a winből. Először egy pupletet próbáltam és teljesen ledöbbentem...pendriveról(az egész nincs 130MB) bebootolt és minden működött. Egy halom wizard segített mindent megismerni. Kb. 1 órámba tellt és mindent ugyanúgy tudtam használni, mint a win alatt. Mindezt 0 telepítéssel. Nem kellett codecekre, driverekre vadászni. Egyszerűen csak működött.
    Ahogy az már fent elhangzott, a win gyakran önmagával sem kompatibilis. Pontosabban az MS szoftverek sem mindig kompatibilisek egymással. Ehhez képest a csomagkezelés egy álom. Kikeresem, hogy mit akarok, letöltöm és működik.
    Nem mellesleg én találtam egy rakat leírást, nagyon sok disztróhoz van magyar is.

    Összességében eddig nagyon elégedett vagyok. Letöltöttem egy halom disztrót, amiket majd ki fogok próbálni. Játszani nem nagyon játszom, a win specifikus dolgok többsége meg szerintem simán elmegy wine alatt. Persze minden csak preferenciarendszer kérdése. Játékok alá a win való, de az én igényeimet a linux is kielégíti. :)

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák