Új hozzászólás Aktív témák

  • floatr

    veterán

    válasz DJS #158 üzenetére

    A most indult oldal tűzoltás, amit el lehetett volna kerülni, ha legalább az egyik oldalon megvan az akarat/ész hozzá. Maga a kockázat ciklusonként egyre nőtt, bár ha most azt vesszük, hogy megint sakkozás van, úgy is fel lehet fogni, hogy "minden rendben lesz, most sem kell mozogni, mert hullámzik" tehát nincsen kockázat, majd pörgünk egy kicsit, sakko lesz licenc mindenre. A jajveszékelés kiváló eszköz mindenre: figyelem, pénz, erőforrás, problémák megoldása -- egyszerre működik minden téren.

    A kockázat elhárításával kapcsolatban is van némi ellenvéleményem. Amikor tűzoltás van, akkor baromi drága mert a gyorsan-jól-olcsón hármasból az első kettő játszik. Kapkodás, megfelelő emberek keresése, megfelelő megoldások kikutatása -- ez mind drága, időigényes mulatság, ilyenkor szokott az a megoldás lenni, hogy inkább fizetünk, csak működjön minden tovább úgy ahogy eddig.
    Ha netán valaki észrevette volna a trendeket, ahogy a legtöbben nem, akkor be tudott volna tervezni megfelelő embereket, megoldások keresését 2-3 év alatt lassacskán, akár -- most figyelj mert káromkodás következik -- számítástechnikai szakkör keretében :) mert ezek a középiskolások már csak olyanok, hogy vannak köztük tehetséges érdeklődők, akik marha mód még lelkesen segítenének, mint ahogy mi tettük az előző évezred sötét időszakában. Sőőőt, egy ilyen lelkes középiskola lelkes szakköre akár a nagy lelkesedésben környékbeli általánosokat is kisegíthetett volna. Persze ehhez akarat kellett volna, leleményesség, meg szervezés, meg együttműködés -- micsoda avítt fogalmak. Amúgy nem hiszem, hogy ennyire szarul állnánk, mivel nagyon jól tudom, hogy pl. itt a kerületi tévénél technikusként egy csapat középiskolás dolgozik/segít, mert lelkesen érdeklődnek. Ja, az ilyeneket észre kéne tudni venni...

    Ja még valami: ez a mentalitás jellemző sokakra, hogy majd más megoldja helyettem. Majd az önkormányzat, majd a misztérium, majd az államtitkárság, majd bárki, csak ne én. Ha ők nem tesznek semmit, nekem mit kéne pörögnöm, ki vagyok én, csak egy igazgató/gazdasági vezető/informatikai vezető/rendszergazda...

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák