Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • floatr

    veterán

    válasz anulu #4 üzenetére

    Télleg szánalom h próbálják megoldani a problémát. Az meg hogy nem laikusoknak készül az információ, miért zavar téged mint ms-technológiákban nem képzetlent? Win-alapú rendszert is laikusokkal építtetnél ki?

  • floatr

    veterán

    válasz DeFranco #11 üzenetére

    FYI most ez történik :)

    (#12) anulu Ahogy átfutottam az infrastrukturális részt, ez azoknak szól, akik tudják és értik is, hogy mit kéne csinálni. Egy hobbista nem az az ember, aki érdemben le tud egy ilyent vezényelni, bármennyire is nem tetszik a dolog -- de ez igaz lenne fordított esetben is.

    BTW, ha egy iskolás viszi a hátán a rendszert, akkor annak a komolysága megkérdőjelezhető, és a leváltásához is elég lesz egy másik lelkes iskolás.

    [ Szerkesztve ]

  • floatr

    veterán

    válasz Sianis #53 üzenetére

    Hát ezzel a pár mondattal sokkal kerekebb lett volna az elejétől az írás :R

    (#60) Diopapa én meg azt nem értem, hogy már 2-3 évvel ezelőtt is lehetett látni a problémát, de a legtöbb intézmény -- tisztelet a kivételnek -- még most is ott tart, hogy vége az "ingyenebédnek", meg hogy ha esetünkben ingyen hozzávágnak egy rahedli mso2k10-et, akkor miért nem adnak hozzá toronyórát lánccal -- ingyen.

    Szerintem is szarul volt ez az egész megjátszva, de lehetett tudni, hogy gond lesz előbb vagy utóbb.

    [ Szerkesztve ]

  • floatr

    veterán

    válasz Diopapa #66 üzenetére

    Már az előző szerződés lejártakor is voltak nézetkülönbségek, és legkésőbb már akkor látnia kellett volna az intézmények vezetőinek, hogy mennyire ingatag lábon áll a rendszer. Privát szférában ezt nevezik tervezésnek, meg kockázatelemzésnek. Erről ezek az intézmények max csak oktatni tudnak ezek szerint. Nem azt mondom, hogy ők tehetnek róla, meg hogy megérdemlik, de vaskosan benne vannak, hogy most ez ekkora probléma, és most sem látom hogy sokak egyáltalán meg akarják-e oldani ezt a helyzetet, vagy pörögnek még egy kicsit a hátukon, hátha lesz valami.

    Arra meg kifejezetten kíváncsi lennék, hogy ha egy középiskola érettségit akar lezavarni, akkor vajon megpróbálta-e már kigazdálkodni valaha is legalább egy gépterem felszereléséhez minimálisan szükséges szoftverek árát -- csak úgy próbaképpen.

  • floatr

    veterán

    válasz Diopapa #75 üzenetére

    Lehet h éltérőek a helyi szokások, de mifelénk akadnak érdekes dolgok, amiket a középiskola teljesen önerőből "old meg" -- értem itt nem kifejezetten a megelégedést szolgáló intézkedéseiket.

    BTW, közgazdasági szakközépben oktatnak efféle okkult tudományt. Bár lehet h én vagyok már túl öreg, és azóta mások a szokások, és csak bolti eladókat képeznek ott is. Épp ez volt a legérdektelenebb része -- ami engem illet legalábbis -- gondolom az adott iskolákban a pénzügyi/gazdasági vezetők számára ez nem okozna akkora gondot, ha már a képzettségük alkalmassá tette őket a posztra. De tod mit: nem akarok tovább politizálni, mert köpdösés lesz a vége, én meg -- eleget .optam állami szférában -- kissé cinikusan állok a dologhoz.

    [ Szerkesztve ]

  • floatr

    veterán

    válasz Diopapa #75 üzenetére

    Meg még egy kis apróság.
    Ha az iskola úgy alakítja a ktgvetést, hogy az üzemeltető ne "lophassa el" a törvényes működést garantáló keretet, akkor nem csupán az üzemeltető követ el tvsértést, de az iskola sem mondhatja el, hogy a részükről megtették a szükségesnek ítélt lépéseket -- de sz.nak bele, mert a városháza számára a sw-beszerzés indokolatlan ktg, és warezból próbálják kitöltetni a keletkezett űrt. Lehetne még csavargatni, de egyre gázosabb ez az egész...

  • floatr

    veterán

    válasz Alex91 #90 üzenetére

    Miért, az nem ugyanez, amikor valaki egy döntéssel kapcsolatban gondolja azt, hogy aki meghozta segghülye volt, meg hogy egyik napról a másikra?

  • floatr

    veterán

    válasz Alex91 #94 üzenetére

    Ezt épp anulu sulykolta, hogy mennyire képzetlenek. A kolléga csak reagált rá, hogy ne legyen már ez kifogás arra, amit nem akarnak megcsinálni.

    (#97) Alex91 a múltkor is az utolsó utáni pillanatban állapodtak meg, viszont akkor érdekes módon senki nem pánikolt

    [ Szerkesztve ]

  • floatr

    veterán

    válasz Alex91 #99 üzenetére

    Ezért lenne jó, ha valakik ennek az egész mizériának véget vetnének azzal, hogy segítséget nyújtanak pl a cikkben említett formában is.

    Nem lenne ördögtől való ötlet, ha egy -- kicsit elcsépelt kifejezés tom -- közösségi site-ot hoznának létre a célra az egyes állami területek számára, ahol megoszthatják a tapasztalatokat, a mozgalmárok onthatnák a tudást, miegymás.

    Az meg, hogy "rászorultsági alapon" lehet igényelni további licenceket... gyakorlatilag kihúzza a méregfogát az egésznek; legalábbis ami az érettségis problémákat illeti mindenképpen.

    Ez az egész lassan már könyvbe illő bohózat, ahogy a legfelsőbb szintű sakkjátszmától egész a tehetetlenkedő kisemberig bezárólag mindenki hozzátesz egy kicsit a nagy kupac trutyihoz.

  • floatr

    veterán

    válasz anulu #122 üzenetére

    Egyrészt, én a magam részéről nem szoktam olyan embernek ajánlgatni binugzot, akinek az az első kérdése, hogy "ez egy új program?". Olyanoknak sem szoktam ajánlani, akik oda-vissza berhelik az asztali gányt, mert ahhoz meg érteni kéne. Viszont ha vesz az ember egy brand gépet (laptop), ráadásul olyant, amiről tudja, hogy adnak ki tán binugzosat is, akkor nagyot nem tévedhet.

    Másrészt, nem egy olyan emberrel találkoztam, akik aktuális driverekkel szoptak win7 alatt, mert egyik napról a másikra eldőlt a rendszer mihelyst a megszokott alkalmazásaik közül használtak valamit, ha épp addig eljutottak. Ezek az emberek sem fognak community blogokat olvasgatni. De jobbat is mondok, az egyik szomszéd a nyomorult nyomtatóját sem tudta használatba venni, és már ki akarta dobni az egészet a vérbe. Ezeknek az embereknek ugyanennyire lenne jó/rossz a binugz is, mert annyira sem értenek hozzá, mint a lajhár a sprinteléshez.

    Harmadrészt, én már ~10 évvel ezelőtt sírva hánytam az ilyen fajzatoktól, akik teljesen fogalmatlanul ontották az igét. Aztán a vista idény alkalmával bepróbáltam egymagam, hogy mire jutok, és meg voltam lepődve, pedig korábban az xp elől ki sem lehetett robbantani.

  • floatr

    veterán

    válasz DJS #158 üzenetére

    A most indult oldal tűzoltás, amit el lehetett volna kerülni, ha legalább az egyik oldalon megvan az akarat/ész hozzá. Maga a kockázat ciklusonként egyre nőtt, bár ha most azt vesszük, hogy megint sakkozás van, úgy is fel lehet fogni, hogy "minden rendben lesz, most sem kell mozogni, mert hullámzik" tehát nincsen kockázat, majd pörgünk egy kicsit, sakko lesz licenc mindenre. A jajveszékelés kiváló eszköz mindenre: figyelem, pénz, erőforrás, problémák megoldása -- egyszerre működik minden téren.

    A kockázat elhárításával kapcsolatban is van némi ellenvéleményem. Amikor tűzoltás van, akkor baromi drága mert a gyorsan-jól-olcsón hármasból az első kettő játszik. Kapkodás, megfelelő emberek keresése, megfelelő megoldások kikutatása -- ez mind drága, időigényes mulatság, ilyenkor szokott az a megoldás lenni, hogy inkább fizetünk, csak működjön minden tovább úgy ahogy eddig.
    Ha netán valaki észrevette volna a trendeket, ahogy a legtöbben nem, akkor be tudott volna tervezni megfelelő embereket, megoldások keresését 2-3 év alatt lassacskán, akár -- most figyelj mert káromkodás következik -- számítástechnikai szakkör keretében :) mert ezek a középiskolások már csak olyanok, hogy vannak köztük tehetséges érdeklődők, akik marha mód még lelkesen segítenének, mint ahogy mi tettük az előző évezred sötét időszakában. Sőőőt, egy ilyen lelkes középiskola lelkes szakköre akár a nagy lelkesedésben környékbeli általánosokat is kisegíthetett volna. Persze ehhez akarat kellett volna, leleményesség, meg szervezés, meg együttműködés -- micsoda avítt fogalmak. Amúgy nem hiszem, hogy ennyire szarul állnánk, mivel nagyon jól tudom, hogy pl. itt a kerületi tévénél technikusként egy csapat középiskolás dolgozik/segít, mert lelkesen érdeklődnek. Ja, az ilyeneket észre kéne tudni venni...

    Ja még valami: ez a mentalitás jellemző sokakra, hogy majd más megoldja helyettem. Majd az önkormányzat, majd a misztérium, majd az államtitkárság, majd bárki, csak ne én. Ha ők nem tesznek semmit, nekem mit kéne pörögnöm, ki vagyok én, csak egy igazgató/gazdasági vezető/informatikai vezető/rendszergazda...

    [ Szerkesztve ]

  • floatr

    veterán

    válasz sztikac #174 üzenetére

    Az általam használt összes alkalmazásnál működik a kilépés (Alt-F4), tab/ablak zárás (Ctrl-F4), mentés (Ctrl-S), betöltés (Ctrl-O), keresés (Ctrl-F), vágólap (Ctrl-C,X,V), nyomtatás (Ctrl-P) kombinációk, ami mindenhol ugyanazok.
    De javíts ki, ha tévednék, ez nagyrészt szintén az alkamazásfejlesztők feladata.

  • floatr

    veterán

    válasz anulu #213 üzenetére

    Csak az egyik esetben sok különböző szoftvergyártóról van szó, itt meg egy forrásból származik minden, ráadásul a cég több területen is több mint piacvezető. Emiatt kiemelt figyelmet kap a versenyfelügyeleti szervektől, és én adok is neki esély, hogy piaci erőfölénnyel való visszaélésnek is vélik a tudatlanjai, mert egy piacvezető termék farvizén próbálja megint beúsztatni a másik terméket, esetünkben az office hátán a woa-t.
    Azt h "gerinces" többek közt már csak azért sem használnák, mert te magad emlegetted a kapitalista elveket, csak a nagyobbik probléma, hogy hasonlókért már többször elmeszelték.

  • floatr

    veterán

    válasz anulu #216 üzenetére

    Sokan nem értették, mert nem arról szólt, hogy vegyék ki belőle; maga a megoldás is balfék volt.

    Az volt a probléma, hogy az egyik kiemelkedően sikeres terméke fejlesztési ktgei terhére beszponzoráltak egy másik terméket árukapcsolással, és egy meglévő piacot vágtak tönkre. Ez volt a WMP-vel, az exploderrel, az outlook expressel, meg egy rakat aprósággal, mint pl. képnézegetők, tömörítők, misc util. Erre nem volt jó megoldásuk... illetve volt, csak nem merték meglépni: darabolás.

    Most is ez van: mso sikertermék, hátha megér annyi pénzt az ingyélicenc h felfuttatja az exkluzívan hozzáadott tabletet. Az apple termékeit meg idekeverni, megint csak nem szerencsés, hiszen nem volt olyan állapot, hogy a piaci erőfölényével visszaélve termékkapcsolással nyírt volna ki valakit -- legalábbis perig nem jutott el semmi ilyesmi. Az iphone is a nulláról indult, az osx messze nem piacvezető, a safari sem, és ami fölénye van, azért eléggé megdolgozott. A store esetében is sokan megpróbáltak belekötni, de nem tudtak elég nagy fogást venni rajta, mint anno az opera mobile esetében is, mert egyszerűen nem volt igazi visszaélés.

  • floatr

    veterán

    válasz anulu #221 üzenetére

    Nem akarok különösebben szívózni, de látom még most sem igazán akarod érteni a lényegét. A win95 berobbant, vele együtt az office is, amivel épp a novellnek van egy ideje baja (szintén hasonló ügyködés), bár ez most lényegtelen. A win3.1 "utódjaként" nagy sikerre tett szert, amit arra használtak fel, hogy egyéb fejlesztéseket adjanak hozzá "ingyen" -- ezt nevezik pl. a hiperek árképzésével kapcsolatban dömping árnak, amikor bukóban adnak el valamit esetünkben erősen kapcsolva (a hipereknél lazábban -- őket szorgosan büntetik).
    A win95-et a netscape-pel összemérni nem sok értelme van. Ellenben az explodert annál inkább, de erről már van vagy 2-3 jogerős ítélet is -- vitatni szintén nincsen értelme. A win95 és utódjai sikerét felhasználva aztán először az OEM-eknél kezdve, majd beépített alkalmazásokkal ellehetetlenítettek szépen mindenkit. Most a mso van terítéken.

    Én elhiszem, hogy neked ez tetszik, bejön, és tapsolsz hozzá, valahol jól is csinálják ezt, mert vannak aki hagyják. Csak nekem hányhatnékom van, amikor a technológia császárának képében tetszelegnek, holott csak egy minden hájjal megkent vadkapitalista "porszívóügynök/autódíler" cég ez is, mint az oracle.

    [ Szerkesztve ]

  • floatr

    veterán

    válasz sztikac #225 üzenetére

    Nyugodtan be lehet sértődni azon, hogy a pár tízéves tapasztalatod alapján kapásból fals dolgokat kezdtél sorolni. Legalább valami olyat hozzál fel, ami télleg probléma, mert az is van bőven.

    A magam részéről épp az ergonómiával nem volt bajom, ezért is használtam eleinte kde3-at, mert az nyomokban emlékeztetett a win használatára. Még kerestem is az XP-hez hasonló témákat, bár a mai binugzok ergonómiáján őrlődni kissé felesleges. Az épp említett billentyűkombinációk már mindenhol kvázi standardnak számítanak, és több laikus tesztet néztem már végig ahhoz, hogy tudjam, hogy a felhasználót épp ez fogja a legkevésbé kellemetlenül érinteni. Ha esetleg kimaradt volna, Shuttleworth-ék raklapszám végeznek hasonló felhasználói teszteket, épp amiatt, hogy ne essenek ebbe a geek-csapdába.

Új hozzászólás Aktív témák