Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • SentryGun

    aktív tag

    Egyetértek teljes mértékig a cikkel, mert valahogy szabályozni kellene ezt a kategóriát is. Ám nálunk minden 10 év lemaradásban van (részben, mert nincs akarat, részben mert nincs ember az illetékes helyeken, aki elvégezze a munkát). Nyugaton/délen ezeket, ha nem is maximális megelégedettséggel, de sokkal gyorsabban képes lereagálni a jogalkotó. A bürokratikus csiga tempót kíválóan át sikerült örökíteni '89 előttről.

    Én tavaly vettem egy robogót (2004 óta van B jogsim, amit azóta folyamatosan használok). Balesetmentesen elmotorozgattam vele egy fél évet, de hamar kiderült, hogy városban még így is életveszélyes vele menni, mert nem képes felvenni a tempót (ahogy a cikk is írja - nekem Piaggio Liberty 50 4T van). Ezt megunva, beiratkoztam gyorsan A korlátlanra, és ott rögtön ki is bukott, hogy ugyan a gyakorlatban motorozok, de kvázi nem tudok motorozni(!) (Gyurinkáékat meleg szívvel ajánlom Cegléden). Nyilván előre menni mindenki tud, meg húzni a gázkart, de a helyes motorkezeléssel először a rutinpályán találkoztam - és lepődtem meg egyúttal rendesen, hogy mennyire nincs tudásom.

    Ezek alapján én ettől a ponttól hibásnak tartom, hogy motorra engednek B-s jogsival, mert az egy nagyon más tudást igényel. Oké, hogy tudod a KRESZ-t, de a technikákat nem. Ha már adják a B mellé az SMKP-t, akkor ugyan rá kellene ültetni a delikvenst egy SMKP-ra, mert így, necces. Biztos van, aki Rossinak születik, de a többség szerintem nem.

    Amúgy vicces, hogy míg B mellé nem előírás a rutin, addig ha sima SMKP vizsgát tesz valaki fiatalon, annak meg kötelező.

    Az egyedi azonosítókra reagálva pedig én évek óta egyetértek a robogók rendszámozásával, és legyen kötelező a 2 évenkénti vizsgáztatás. Nekem is megvan még az 50-es, de én önszorgalomból tartom patika állapotban. Viszont sok bontószökevény szalad ezekből, elég csak szétnézni. A berhelt, vagy eleve nagy köbcentis, okirathamisítós gépekről meg ne is beszéljünk, amik mennek 80-90-et, de semmi rendszám, vagy azonosító nincs rajtuk.

Új hozzászólás Aktív témák