Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • mario1111

    csendes tag

    Sziasztok!

    Véletlen megtaláltam ezt a kamera "tesztet" és nem bírtam megállni, hogy ne írjak.
    Kb 1 éve van egy ilyen kamerám, anno ebay-ről vettem (pénteken rendeltem és köv. hétfőn itt volt Kanadából :), ha jól rémlik kb 65 ezer volt ). Na a lényeg, hogy a cucc alapvetően nagyon jó. Nekem a korai verzió van, amin nincs állítható fókusz, de rendeltem hozzá egy makró jellegű lencsét és közelre is rohadt jó. A felbontásával nincs gond és valóban nem szerkeszt rá olyan éles körvonalakat, mint a Flir, de igazából mindig felismerhető, hogy mi melegebb, vagy hidegebb... Az is hülyeség, hogy a rendes kamera képét és a hőképet nem lehet összelőni. Tény, hogy amikor valamire beállítod és sokkal közelebb mész vagy messzebb, akkor elállítódnak egymástól a két kép (mert az egyik kamera az egyik a másik meg a másik végén van a telónak), de a rendes kamera képe hozzá zoom-olható és mozgatható. Én villamos fejlesztéshez (nyáktervezés, élesztés) használom és sokszor nagyon jól jön. Látszik, hogy mi, mennyire melegszik. Legutoljára pl öngyógyuló biztosítéknak a működését néztem vele, és nagyságrendekkel jobban használható, mint pl egy lézeres hőmérő. Ja és videót is tud persze rögzíteni, szóval az egész folyamat látszik... Télen volt egy elég komoly fűtés korszerűsítés még (kb 2 napos fűtés kieséssel), ahol puffertartályt és saját szabályzó elektronikát építettünk be. Mondanom se kell ott is elég nagy segítség volt a beüzemelésnél, hogy mi mennyire meleg...

    Itt van két videó. Egy teknős béka napozás után (lehet látni, hogy egy foltban átmelegszik alatta a szőnyeg) és az említett öngyógyuló biztosíték...
    [link]
    [link]

    Néha szórakozik mondjuk a kamera és újracsatlakozik, de a cikk fölöslegesen lehúzta a cuccot...

Új hozzászólás Aktív témák