Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Teasüti

    nagyúr

    válasz Taranti #78 üzenetére

    Egy okos ember szerint pedig - idézet a flash ssd topicból:

    Megkérdeztem egy Windows szakértő véleményét a dologról, lássuk tehát Szabó Levente (Microsoft MVP alias moonman) véleményét:

    A Superfetch-hez én szintén nem nyúlnék, nagyjából csak olvas és a RAM még
    mindig gyorsabb, mint az SSD, igaz, hogy ír statisztikát magának, de hát ez
    a legkevesebb. Mondom, azért annyira nincs ez kicentizve. Tudom, hogy a
    fórumokon az übertuning a menő, de aki felnőtt fejjel gondolkodik, az
    beláthatja, hogy ezek a rendszerek a legoptimálisabb teljesítményre vannak
    hangolva gyári állapotban. A Vista pedig már az SSD-k használatát is szem
    előtt tartva készült, tehát nem nagyon igényel extra beállításokat.

    Én még a swapot sem raktam át másik meghajtóra (miért mondjak le az ssd előnyéről?).
    Meg úgy semmihez sem nyúltam (most win7 vagy default kikapcsolta a fent említett funkciót, vagy nem, fogalmam sincs)
    És HD sentinel előrejelzései alapján a wear indicator vmikor 2040-ben fogja elérni a kritikus szintet, ha továbbra is ilyen a felhasználásom mértéke (6,5 giga írás naponta - 40 gigás ssd). 140 nap online idő van benne és 98%-os (1 bad sector). Rég nyugdíjazva lesz, mire ez tönkremenne. Nem kell beszarni, használják csak az emberek!

  • Teasüti

    nagyúr

    válasz Taranti #127 üzenetére

    Tehát úgy véled, a ram mégsem gyorsabb az ssd-nél?

    #138: uhm nem szeretem ezt a kifejezést, de ez szimplán csak LOL. :DD
    #123: user error! Arra figyelj, ha ilyen van, akkor ütni kell!
    #136: én azért nem cserélném vissza laggolós jmicron vezérlős cuccomat hdd-re... :))

    [ Szerkesztve ]

  • Dany007

    veterán

    válasz Taranti #177 üzenetére

    Jó, lehet kicsit túlzásba estem a 640GB-tal.
    A jelenlegi rendszerpartícióm 300GB-os és ~ 100GB szabad belőle.
    Tehát tudnék kompromisszumokat kötni a 250GB-os SSD-vel.

    Ami meg a gépvásárlást illeti nálam ez olyan 4-5 évente 1x történik meg. Közben csak akkor "fejlesztek" ha valami elromlik esetleg.
    Legutóbbi ilyen 2007-ben volt. 50k volt a procim, 95 a VGA-m akkoriban : )
    Szal a lényeg, hogy így 4-5 évente 300k-ból mindig összedobok egy új gépet magamnak, amihez aztán ~ 4-5 évig nem is nyúlok.
    Mondjuk a 130k-s SSD tényleg elég húzós ár. De szerintem 2-3 éven belül lejjebb megy az ára. Egy 50k- ért már megérné beruházni, esetleg más területről (más hardvertől) elvenni pár tízest.

    Amúgymeg mi a garancia arra, hogy lesz másik, jobb és olcsóbb adattárolási technológia 5 éven belül?
    A mostani HDD-s tárolás alapelve ha jóltudom már évtizedek óta változatlan. A már meglévő technológiát fejlesztették idáig.
    Na majd meglátjuk.

    szerk.: na most nézem ezt már ecsetelték előttem... : )

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák