Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Ulkesh

    őstag

    "mindenesetre furcsa látni, hogy a saját operációs rendszere helyett egy konkurens gyártó megoldásaira fókuszál"

    Nekem sem furcsa, hisz jelenleg egyik WinMo-t használó hardver sem képes ezt lekezelni a multitouch és az erős GPU hiányában.

    Igazából nincs sok értelme az alkalmazásnak, csupán technológiai demó, de elég meggyőző pl. a kongresszusi könyvtár iratai közötti villámgyors böngészés.
    Hatalmas mennyiségű grafikus adat gyors áttekintésére igencsak alkalmas megoldásnak tűnik

    "a mobil hardverek mióta is rendelkeznek olyan erőforrással, hogy egyáltalán szóba jöhessen a Flash?" moonman

  • Ulkesh

    őstag

    válasz eami #3 üzenetére

    "Sztem gyorsabban zoomolok rá scrollwheelel egy képre mint két ujjal nagyitgatni."

    Szerinted...
    Tudod sokkal gyorsabb a művelet, ha közvetlenül az mozgatni, méretezni szánt objektumot fogod és kezeled. (Szerinted egy papírlapot kézzel emelsz fel gyorsabban, vagy manipulátorral (robotkar)?

    "Valamint ha jól tudom vannak több mint 5 évvel ezelőtti WM gépek is amikben erősebb hardver van mint az iphoneban "

    Rosszul tudod.
    Az iPhone kicsivel erősebb hardvert tartalmaz mint egy Playstation2 (ezt Carmack nyilatkozta és én a látott játékok és alkalmazások fényében el is hiszem).
    Proci órajelben vannak gyorsabb WinMo-s PDA-k, de azok grafikus támogatása és memóriasebessége enyhén szólva is szegényes az iPhone-hoz képest.

    "a mobil hardverek mióta is rendelkeznek olyan erőforrással, hogy egyáltalán szóba jöhessen a Flash?" moonman

  • Ulkesh

    őstag

    válasz Lirion #4 üzenetére

    "Ezt meglehetősen sok alkalmazásra lehet mondani, főleg az iPhone esetében. "

    Mondjál már légyszi párat :)

    "Bizonyára vannak, akik igénylik az ilyen alkalmazásokat, ha olyanok is vannak, akiknek a bluetooth fölösleges."

    Én nem igénylem, de érdekesnek találom. Az engine-re épülő alkalmazásokat meg várom.

    Ja a bluetooth számomra teljesen felesleges (headsetet kábelest használok, fájlokat wifin küldözgetek, szinkronizálni a bölcsőben szoktam). Szóval..... :C

    "a mobil hardverek mióta is rendelkeznek olyan erőforrással, hogy egyáltalán szóba jöhessen a Flash?" moonman

  • Ulkesh

    őstag

    válasz evone #8 üzenetére

    "tenyleg sok app van ami csak techdemo, pl az ibeer, meg az iwater es tarsaik"

    Ezek inkább tréfás alkalmazások, nem gondolnám, hogy felmerült volna a készítők fejében, hogy bármit demóznának vele :)

    Ellenben van a MS Surface-hez hasonló képkezelő alkalmazás, no arra mondhatjuk, hogy ilyesmi.

    "ps: a bluetooth mar amugyis haxoljak, volt mar rendese bt-s filekuldes a telefonrol"

    Amíg nincs rendszerszinten támogatva, no meg alkalmazásszinten, addig nincs sok értelme. (Mondjuk belegondoltatok, hogy van már picivel több mint 10 millió felhasználó, aki nap mint nap megvan BT fájltranszfer nélkül? :) )

    [ Szerkesztve ]

    "a mobil hardverek mióta is rendelkeznek olyan erőforrással, hogy egyáltalán szóba jöhessen a Flash?" moonman

  • Ulkesh

    őstag

    válasz eami #10 üzenetére

    "Igen, mivel multitouchnál a két ujjad be van "szoritva" egy 3,2" keretbe amelynél ha kiérsz a szélére akkor lehet megint középre pozicionálni és így tovább...
    míg scrollwheelnél egy 1-1,5cm átmérőjű körön kell körözni, azt hiszem talán ez gyorsabb ;)"

    Eléggé egysíkúan gondolkodsz (nem sértésként), itt nem csak nagyítasz, hanem navigálsz is, mozgatod az egész virtuális asztalt, amit scrollwheel-el nem tudsz megtenni, oda kell nyúlnod a kijelzőhöz, pozicionálni, majd vissza és nagyítani.
    Nem véletlen, hogy a Seadragon a multitouch egyik demonstrációs alkalmazása. (Nem, nem a mobile változat, hanem a nagy a Surface-en.)

    [link]

    [link]

    [ Szerkesztve ]

    "a mobil hardverek mióta is rendelkeznek olyan erőforrással, hogy egyáltalán szóba jöhessen a Flash?" moonman

  • Ulkesh

    őstag

    válasz #16820480 #11 üzenetére

    "és abba belegondoltál, hogy hány millió felhasználó meg nincs meg nélküle?"

    :)

    Abba belegondoltál, hogy az eladott BT fájltranszfer képes mobilok esetében hány százalékuknál használják egyáltalán ezt a funkciót? ;)

    "a mobil hardverek mióta is rendelkeznek olyan erőforrással, hogy egyáltalán szóba jöhessen a Flash?" moonman

  • Ulkesh

    őstag

    válasz Lirion #16 üzenetére

    "Kapásból ott a multitouch-os nagyítás, simán elég lenne, ha mondjuk körözni kéne az ujjal vagy egyik sarokból a másikba húzni, kicsinyítéshez meg fordítva, de nem, prezentáljuk a csodás multitouchot, had ámuljon az agyatlan paraszt. "

    Ne haragudj, de ez a mondatod már tényleg eléggé izzadtságszagúra sikeredett. Elfogyott a lőpor? :)

    Tudod a kétujjas nagyítás/kicsinyítés abból jött létre, hogy természetes emberi gesztusként ezzel a két ujjaddal mutatsz méretet, az általad felsorolt lehetőségek működnének, de hogy használjad el kéne olvasnod a leírást, mert nem természetes, hogy egy méretet úgy adj meg az ujjaiddal, hogy körözöl vele.
    Az egyik sarokból a másikba való ujjhúzás nem megoldás, mert szerencsétlen szoftver honnan tudja, hogy most méretezni akarsz, vagy elmozgatni az objektumot?

    "Ahogy látom ez a MS cucc is ilyen innovatív csoda, érdekes módon mégis kapja a fikát az iphone tulajoktól, de miért is?"

    Pass, én nem fikáztam, sőt érdekes dolognak tartom.
    A Surface és az iPhone is abba az irányba mutat, hogy a jövő az érintés és a természetes gesztusok felhasználása lesz az ember-gép kommunikációban.

    [ Szerkesztve ]

    "a mobil hardverek mióta is rendelkeznek olyan erőforrással, hogy egyáltalán szóba jöhessen a Flash?" moonman

Új hozzászólás Aktív témák