Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • muxi-muxi

    senior tag

    válasz AsakuraDave #1 üzenetére

    Csatlakozom, a teszt több szempontból vérzik. Nem értem például, hogy miért nem lehetett a Metro Exodust ray tracing-gel együtt tesztelni (oké, a sugárkövetéses táblázatban már szerepel, de FPS értékek nélkül), holott minden szereplő támogatja azt. Oké, hogy ULtra preset, de ott bizony még nincs bepipálva az RTX támogatás. Lehet hogy alaptalanul,de részrehajlással vádolom a cikket, mert azt akarja elhitetni az olvasóval, hogy ez bizony egy 3080 verő kártya - csak éppen PONT a 3080-ast vették ki az újabb processzorral való benchmarkokból. Kéretik ezen eredményeket pótolni. Nem hinném, h az olvasóktól nem lehetne beszerezni egy AIB 3080-ast némi tuninggal, ha már ott vigyorog a táblázatban az "OC" jelzés. Sem az RTSS, sem a ray tracing nem olyan fejlesztések, melyeket ennyire "nagyvonalúan" kellene kezelni. Értem én, hogy akkor drámaian visszaesik az FPS, azonban inkább a vevőre/olvasóra kellene bízni, hogy a fent említett fícsöröket bekapcsolja-e.

    Árazás: a címben szereplő kártya beszerzési forrástól függően 1100-1200 euro körül mozog (a kezdeti hagymázas MSRP ígéretektől most nagyvonalúan tekintsünk el.) Éppen emiatt sérelmezem különösen a 3080/5800X táblázat elmaradását.

    Üdvüzlettel: egy értetlen 3080 tulaj

    [ Szerkesztve ]

    Mindegy, milyen gép, csak fagyjon...

  • muxi-muxi

    senior tag

    válasz exedoc #25 üzenetére

    Nagyon jó amúgy hogy van verseny. Egyetlen dolog van, ami aggasztó, az árak, azok emberfelettiek. Nem vagyok bányamérnök, így igazából csak annyit tudok a 6x00 szériáról, h rosszabbak kriptovalutában mint az NV, ennek folyományaként nálunk, fritzeknél mindig lehet kapni. (Mindfactory, Caseking).

    Nem rossz kártya mégcsak véletlenül sem. Csak gyakorlatilag ugyanolyan mint a 3080-as, akkor meg kb egyéni szimpátia/elérhetőség dönt.

    A többség meg szerintem már valami 6600XT-re vár, mert jelen helyzetben ezek a kártyák földi halandók számára nem megfizethetőek. Öt számjegy, forintban, csakhát azért a dolgok jelenlegi állása szerint használt 1070-est SEM kapunk...

    Mindegy, milyen gép, csak fagyjon...

Új hozzászólás Aktív témák