Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Sanyi.mTs

    addikt

    válasz updog #244 üzenetére

    amikor 1 órával több időm lesz az kevésbé zavar meg, mint amikor elveszik.

    "hogy van-e gyerekük"
    A legnagyobb gondom az ovis gyerekemmel van ilyenkor. Meg van mindennek a rendje (ahogy a gyerekeknél lennie kell), de az átállítást nehéz hozzászoktatni a (kis)gyerek szervezetéhez. pl reggel 6 helyett most 5-kor fogja kelteni a belső órája. Hosszú hetek ezekről átszoktatni.

  • #86564352

    törölt tag

    válasz updog #244 üzenetére

    Vannak felmérések világszerte, hogy állítás után van egy kis tüske az autóbalesetek grafikonokban, kórházakban hibáznak a nővérek, iskolákban nehezebben koncentrálnak a diákok stb. Nem horoszkóp szint azért és bizony az év többi napján is szar amikor valami megzavarja az alvást. :) Az már közmegegyezés régóta, hogy az állítgatás rossz, már csak abban nem tudnak megegyezni melyik maradjon.

    A magam részéről a nyárit hagynám meg, éjjeli bagolyként azt mondom iszonyú hülyeség lenne, ha nyáron már éjjel 3:50-kor világosodna. :Y Azt sem értettem soha télen miért fontos világosban melóba és suliba menni 7-kor. Mert hogy milyen rossz sötétben. És? Felkelni sötétben kell, akkor már nem oszt nem szoroz az utazás is sötétben. Hát melóba és suliba mész, hideg van, azzal már eleve elcseszve a dolog, akkor legalább utána a szabadidődben legyen több világos, nem? Inkább du 4-kor ne legyen már sötét. Nem értem az érvet, hogy reggel melóba, suliba menni rossz sötétben, de délután fél 4 és 4-kor még ott vagy melóban és suliban és már sötét van, az jobb? Nem. :N
    Ha éjjel 4-kor már világos, akkor a pacsirta szomszédok annyival előbb kezdenek zörögni, rámolni, óbégatni, kutyák ugatni, madarak csipogni... azért is lettem éjjeli bagoly, mert olyankor végre csönd van és lehet koncentrálni (mindig este tudtam legjobban tanulni, beadandókat írni) vagy olvasni, pihenni nyugiban. Alapból is a pacsirták köré szerveződött a társadalom, ne csesszenek ki a baglyokkal még jobban, hogy nyáron már 3:50-kor kezdene világosodni. Arra is van sok tanulmány gimis tinédzsereknek fontos az alvás és pont elrontják nulladik órákkal a ritmusukat, én elcseréltem volna hogy inkább 8:30-ra, 9-re jártam volna. Nyelvvizsgát is igyekeztem gyorsan intézni és akkor nem kellett reggeli duplaórára bemennem, annyira király volt. Arra is van több tanulmány 4 napos munkahét hatékonyabb, kiegyensúlyozattabb emberek, a járvány home office is mutatja mégis meg lehet oldani sok mindent egy kis szervezéssel. Csak sokan még mindig bele vannak gyöpösödve 8 órát legyél jelen akkor is ha a melót már elvégezted.

Új hozzászólás Aktív témák