Új hozzászólás Aktív témák

  • eclipse19

    senior tag

    Sziasztok!

    Nekem is felment ma a Lollipop (független LTE verziós), vegyesek az érzelmeim és a a tapasztalataim vele kapcsolatban.

    Pozitívumok:
    + Általában gördülékenyebb benyomást kelt a felület, az animációk sokkal folyamatosabbak lettek, már csak néha van egy kis szaggatás, az sem olyan durva mint előtte
    + végre ki lehet kapcsolni a "tartalom kezdőlapot" (magyarul Magazine UI), nekem ez pozitívum
    +- Megint van Smart Remote, de sajnos Magyarország nem szerepel a régiók között. Sima távkapcsolóként elvileg használható lenne, de egyelőre nem lehet beállítani, mert valami miatt nem tudja letölteni az adatokat, amikor TV márkát választanék. :C

    Ami nem tetszik:
    - Az értesítési panel kb 20%-al össze lett nyomva, érthetetlen, hogy miért mert így most már álló nézetben sem tölti ki vízszintes irányban a képernyőt. Értelemszerűen minden gomb és felirat is kisebb rajta, így sokkal rosszabbul látható és olvasható minden. Érthetetlen. A kapcsolók alatti betűk természetesen ugyanolyan picik maradnak, akármekkorára is állítom a rendszer betűméretét. :W
    -- A felbukkanó Igen/Nem/Ok//Mégse típusú párbeszédablakok alján az említett "gombok" kerete eltűnt, csak a feliratok vannak, így most nem látni, hogy hol végződik és mekkora az érinthető terület a feliratok körül (mekkora a "gomb"). A méretük és a távolságuk ráadásul olyan kicsi, hogy a hüvelykujjam betakarja mind a kettőt, ha föléjük helyezem. Így elég könnyű mellé nyúlni, sokkal pontosabban kell érinteni, ráadásul esély sincs látni, hogy mi az amit épen megérintek, mert ugye az ujjam eltakarja a szöveget. Kipróbáltam egy kapacitív tollal (kb fele olyan vastag mint a kisujjam ), na akkor már látni mikor megérintem, hogy mekkora a "gomb" a felirat körül: kb mint egy fél kisujj köröm. Ennek mi értelme van? Lassan már csak egérrel lehet ezt is csak kezelni. :W
    -- Ugyanezeknél a párbeszédablakoknál nem igazán értem, hogy miért gondolták, hogy a fehér alapon közép türkiz színű gombfeliratok jobbak, mint a feketék. Olvasni nehezebb az biztos. :C
    -- Mióta fenn van a Lollipop (ma reggel), kétszer is megfagyott és újraindult a Tab, amit eddig soha nem csinált. Villant és csíkozódott néhányat a képernyő, majd fagyás (semmire nem reagált) és kb fél perc után magától reboot.
    -- Ujjlenyomat olvasó továbbra is használhatatlan

    Egyelőre ennyi.

    [ Szerkesztve ]

    Hogy a telefonom működése attól függjön, hogy valaki más fizeti-e a számláját??? Viccnek is rossz....

Új hozzászólás Aktív témák