Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Luser2000

    addikt

    válasz ABal #1239 üzenetére

    OK, de pár nap kelleni fog még.

    Apple iPhone 15pro, Apple Watch Ultra2, MacBook Air M2 13"

  • Luser2000

    addikt

    válasz ABal #1239 üzenetére

    Tapasztalatok a Galaxy Note 8.0 3G (GT-N5100) készülékről, összevetve a Galaxy Tab 7.7 3G (GT-P6800) készülékkel (és egy kicsit az iPad Mini 4G (A1455) masinával)

    A Note egy hatalmas műanyag valami. Nekem a formája cseppet sem tetszik, túl gömbölyű, jellegtelen. Ha esetleg nem vacak tapintású műanyagból lenne, hanem a P6800-hoz hasonló fém készülékháza lenne, akkor jobban tetszene. Ebből a szempontból a Note előtt meglévő iPad Mini-m formáját nagyon eltaláltnak éreztem, nem beszélve az alu házról.

    Sajnos a Samsung csak 16:9 (16:10?) arányban készít kijelzőket, így ebben megegyezik a N5100 és a P6800. Azt kell mondjam, hogy itt is az Apple termék tetszik jobban, mert a "munka típusú" felhasználáshoz inkább a 4:3-as kijelző arány a jobb.

    A P6800-nak a hangja a hangszórón keresztül (kihangosítva) elég doboz hangú volt, nem tetszett. Ebben nem történt igazi előrelépés. Most is elég hervadt hangszórócska került bele. (Ha tetszik, ha nem, ebben is az iPad volt a nyerő, szépen és erősen szól a hangszórója.

    Az üzemidőt nem tudom összevetni, mert már nem emlékszem a P6800 mennyit ment nálam egy töltéssel, de érzésre kb ugyan az lehet az N5100 is. Olyan 3 naponta kér enni nálam. Érezhető fejlődés ebben nincs.

    Az N5100 most elérhető legfrissebb (áprilisi) XEH szoftvere döcögős (mint jellemzően a Samu fw-ek), de úgy tűnik, hogy még bugos is. Van, hogy nem érzékel kattintást, van, hogy 1-2 másodpercre megakad. Volt már olyan eset, hogy valamiből visszadobott a főképernyőre. Emlékeim szerint az általam használt utolsó P6800-as fw (4.0.4-ből valami) ilyet nem produkált. (Igaz, ott nem is volt XEH régiós).

    Az S-Pen érzés még nem ejtett rabul. Azt próbáltam, hogy a kézírás felismerés mennyire jó / használható / pontos, és azt tapasztaltam, hogy meglepően jó eredménnyel lehet vele hibamentesen (ékezetes betűket tartalmazó, magyar szavakat) írni. Ennek ellenére még mindig inkább billentyűzetet használok.

    Kamerával a P6800 esetében is csak próbaképet készítettem otthon beltéren, az N5100-nál is csak ennyit tettem (eddig). Talán, mintha érzékenyebb lenne, kevesebb zajt látok.

    A Samu is kitalálhatna már valami ráncfelvarrott dizájnt a TácsWiz-re, mert unom már a felületet, ráadásul nem is valami szép. (Ez szubjektív, de azt hiszem egyre erősebb az igény az emberekben, hogy a felület is képes legyen időről-időre megújulni). (Nyilván ebben nincs különbség P6800 és N5100 között). Az iPad Mini (illetve hát maga az iOS) ebben nagyon el van maradva. Gyakorlatilag az iOS kezelő felülete a mai elvárásoknak szerintem már egyáltalán nem felel meg, fapados. Kipróbáltam, hogy mit hoz majd az iOS 7, de az sem változik annyira gyökeresen, hogy az Androidhoz képest elszenvedett lemaradást (a felületet illetően) behozza.

    Ha kellene valami magyarázattal előálljak, hogy miért jártam be a P6800 --> iPad Mini --> N5100 utat, akkor arra csak azt tudom mondani, hogy KÍVÁNCSISÁGBÓL. Semmi racionális indokom nincs. Egy esetleges P6800 --> N5100 cserének is max a készülékfrissítés lehet a jó indoka. Akkora pluszt azonban nem ad használhatóság szempontjából. (Opció lehetne még a P5100 / Note 3 8.0 is, de az hw tekintetében visszalépés a P6800-hoz képest).

    Azt hiszem számomra az ideális Tablet egy iPad Mini házba szerelt Note 8.0 lenne. :))

    ----

    Ezt írtam egy Fórumozó kérdésére a Note vs. iPad kapcsán:

    - az iPad mini formája ISZONYATOSAN JÓ, nagyon el van találva (tetszik a szögletessége, a vékonysága, a készülékház anyaga nem olyan vacak műanyag, mint amit a Szamszung használ úton-útfélen)
    - az iPad mini képaránya (4:3) szerintem sokkal ALKALMASABB olvasásra (pl PDF / DOC, weblapok, levelek), mint a Szamszung hosszúkás (16:9) kijelzője - én ezt útálom a legjobban a Samuban, és ezt kedveltem talán legjobban az iPad-ben)
    - az iPad működése KIEGYENSÚLYOZOTTAB (annak ellenére, hogy gyengébb műszakilag), nincsenek döccenések a képernyőn, stb
    - a hangszórója jobb, erősebb, TERMÉSZETESEBB hangot ad.
    Ennek ellenére (mivel én munka közben használom leginkább):
    - én jobban szeretem az Android SZABADSÁGÁT (pl. halálosan bosszantott, hogy a Dropbox anyagaimat csak online tudom elérni, és nincs lehetőség "leszinkronizálni" és offline használni)
    - korábban is Samsung (P6800) tabletet használtam, MEGSZOKTAM.
    Számomra a kettő között szembetűnő, hogy az Apple milyen kiforrott és könnyen átlátható / egyszerű; a Samsung (Android) meg (ugyan sokkal többet tud, de) milyen komplikált tud lenni néha.

    Apple iPhone 15pro, Apple Watch Ultra2, MacBook Air M2 13"

Új hozzászólás Aktív témák