Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • smkb

    őstag

    válasz general #742 üzenetére

    Egyébként mivel hw szinten jól gyorsítja a video dekódolást, ha helyet akarsz spórolni célszerű a divx/xvidet (h.263) x264-el átkódolni, fele akkora méretben kapod meg ugyanazt a minőséget. Én pl ha tehetem 720p mkv-kból indulok ki. 800*xxx méretűre leskálázva, 2 menetes 1000mbit/s átlag bitrate-re belőve a videot (baseline, level 3.1) + 128kb sztereo aac hang (ez is kb dupla akkora sávszélességű mp3-nak felel meg). Így egy átlag 1,5 órás film kb 1 giga lesz, de sokkal - sokkal jobb képminőségben, mint bármilyen akár 1 megabites divx/xvid, mégha kisebb felbontás mellé is kap az xvid 1 megabites sávszélt. Mindezt Handbrake nevű ingyenes progival. Amúgy egyébként tényleg az MXVideolplayert édemes használni, nagyon komoly lejátszó rengeteg állítási lehetőséggel (font méret, hely, típusa, időzítése stb.)

    Amit még érdemes kipróbálni, ha lakáson belül használod pl, és van bekapcsolt szgép is (azon mondjuk épp a párod ücsörög), az VLC-n keresztül streamelés. VLC-t szerverként elindítva a gépen, a full fájl és folder struktúrát látod a vlc kliensen keresztül a szgépen, és bármilyen filmet le tudsz játszani wifi kacsolattal. Ekkor még másolgatni sem kell. Ezzel el lehet kerülni az all shares dlna-s hókuszpókuszt is.

  • general

    addikt

    válasz general #742 üzenetére

    feliratot próbáltam meg letölteni egy oldalról, de nem hajlandó "srt" fájlt letölteni, csak zip-et (amiben sokszor tárolják, sosem értettem miért, de itt most van értelme). a baj csak az, hogy pl most is az a felirat lett volna jó, ami nem volt konténerezve... ismeretlen tartalomnak címzi, és nem tud vele mit kezdeni. ami furcsa, hisz maga a kütyü is használja, értelmezi ugyebár filmeknél, simán illeszti... egyébként meg ne gondolkodjon, csak töltse le..
    szóval nem értem, miért nem hajlandó erre.
    valaki talált már erre megoldást, esetleg van ötlete?

    erre valaki? :F

Új hozzászólás Aktív témák