Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • hesszan

    aktív tag

    válasz kutga #23222 üzenetére

    na most megint nem kérdezgeti. Szóval most rendben van.
    leszedtem a googleplayservice-t (illetve csak visszaállítottam a gyári verzióra) bekapcsolt max pontosság mellett wifin épületen belül hagytam h frissítse magát (azonnal csipogott egy csomó minden h nem akar működni) frissítés nélkül és frissítés után is egyszer rányomtam az elfogadra (nem volt sose kérdezze többet most sem) és azóta vált, nem kérdezget, és marad a nagy pontosság.

    ami különbség volt vagy lehetett a mai és a szombati újratelepítés között
    - a g.service rákérdezett h mi legyen a biztonsági mentés helye, kiválasztottam a gmail-t, ez lehet h kimaradt szombaton, bár kétlem.
    - szombaton nem wifin voltam, hanem 4G-n most wfiin.
    Más különbséget nem tudok felidőzni hogy mit nyomhattam másképpen.

    most megy, csak a kapcsolót mozgatva, nem kérdezősködik. kéz csiriben, csak maradjon így

    [ Szerkesztve ]

    Sungdurung

  • gerner1

    Topikgazda

    válasz kutga #23222 üzenetére

    Lehet. Nem kekeckedésnék szántam, de valami oka csak van annak, hogy bekapcsolom a helymegahatározást, csak műholdas beállítással, és a készüléket egyhelyben tartva is különbség van a kikapcsolt állapothoz képest. Leteszem a készüléket, majd az egyik helyiségben csak 1 holdat talál, míg a másikban jó a GPS vétel (4 méteres pontosság). Mindkét helyiségben azonos GSM térerő van -> 3 -as, és mindkét esetben, a teszt előtt ellenőrzöm a vételi körülményeket a GPS Test Plus -szal (de lehet éppen más is, ami erre alkalmas) majd miután ez megtörtént, kilövöm az appot (a háttér folyamatokból is) és megnézem, hogy azonos töltöttségről -x idő alatt- mennyi fogy el az akkuból. Én 4x6 órát vizsgáltam. Mindegyiknél, azonos időpontban kezdtem el, és ezeken az egymást követő napokon, azonos, napos jó idő volt, és a különbség 6% lett. Ennyivel fogyott el több akkor, amikor abban a helységben tartottam, ahol csak 1 holdat talált. Hívás nem volt, mert ez idő alatt a céges telót használtam. Wi-Fi kikapcsolva, az összes alkalommal. Tehát, kikapcsolt helymeghatározással, még nagyobb a különbség.
    Van egy Sony Tab Z4 -em is, amelynek sokkal rosszabb a GPS vételi képessége, és azzal már korábban is hasonló eredmény született (8%).

    Ugyanakkor abban egyetértek veled, hogy eltérő felhasználási szokások miatt, lehet könnyedén nem észre vehető a különbség. Teszem azt, a napjaim jelentős része úgy telik, hogy állandóan bekapcsolva tartom, és a napi rutinom körülményei is, egy átlagosan közepes csak GPS vételt adnak, akkor mondjuk az a ~2-4% nem tűnik fel, és a napi össz fogyasztást, jelentős mértékben valóban nem befolyásolja.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák