Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • PrometheusX

    aktív tag

    Köszönjük a cikket, nagyon jó volt olvasni. :R

    Én alapvetően azért váltottam Samsungról Nexusra (pontosabban Nexus 5X-re), mert egyszerűen meguntam azt a két nyomós érvet, amit felsoroltál az S5 kontra részénél:
    >Lassú frissítési ciklus (már lassan az Android N jön ki, de még csak az L-nél jár)
    >Samsung által telepakolt bloatware alkalmazások

    Mindenesetre még szeretnék megjegyezni valamit: azért hogy a tiszta, Stock Android élményt megtapasztalhassam - és ne csak a Samsung által nyújtott, outdated/bloatware-es Androidot - Nexus telefont vettem magamnak. És nem kellett csalódjak! A Samsung által megvalósított Android a nyomába se ér a Stock Androidnak. Egy hónapja van meg a telefon, frissítések óta nem volt újraindítva (500 óra stabil uptime eddig). Minden alkalmazásom fel van rá telepítve, és ma is ugyanolyan gyorsan nyílnak meg az alkalmazások, mint első napon. Semmi bloatware, minden up-to-date, atomstabil a rendszer. Semmi sem fagy ki, tökéletesen működnek az alkalmazások.
    Arra szeretnék célozni, hogy a Samsung Androidja nem egyenlő a Stock Androiddal, és vannak nagy különbségek a kettő között (így ilyen szempontból nem biztos hogy az S5 egyenértékű ellenfél az iPhone 6-tal szemben). A legjobb ilyen szempontból egy Stock Android - iOS összehasonlítás sajnos, és nem érdemes megítélni az Androidot a Samsung által módosított Androiddal. De az meg egy külön tesztet szükségeltetne... na mindegy, csak gondoltam megjegyzem hogy a Samsung-féle Android != a Stock Androiddal.

    [ Szerkesztve ]

  • PrometheusX

    aktív tag

    válasz Carasc0 #105 üzenetére

    Megtehető modding nélkül is, legegyszerűbben egy Nexus készülékkel (pl. egy régebbi generációs Nexus 5 vagy Nexus 4-el is, ha újszerű a telefon). :)

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák