Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • nkmedve

    őstag

    válasz forumpista #10215 üzenetére

    Az Accubattery átlag fogyasztást mér aktív kijelző mellett, semmi köze ahhoz, hogy 100%-ra töltöd vagy sem. Az átlag fogyasztás alapján számolja a 7-8 óra ELMÉLETI max SOT-t nálam.

    A 7-8 óra SOT a valóságban akkor jönne ki, ha reggel feltölteném a telefont 100%-ra, majd megállás nélkül nyomkodnám amíg 0-ra merül. Nyilván ilyet nem csinálok, mert van jobb dolgom is, mint folyamatosan a telefont buzerálni, de ez az elméleti max érték amit el tudnék érni a haszálati szokásaimmal.

    Egy konkrét eset, így talán érthetőbb lesz: tegnap 2 óra 55 percet nyomkodtam a telefont (FB, Messenger, hírek olvasása, némi kamerázás), és az alatt 38%-ot merült, elég könnyen ki lehet számolni, hogy mennyi lett volna az SOT ha 100-ról 0-ra merítem (100 / 38 * 175 perc = 460 perc = ~7.6 óra). Mivel nem nyomkodtam folyamatosan a telefont, hanem a nap nagy részében pihent az asztalon így volt még 27% készenléti fogyasztásom is. Így kijön, hogy 24 óra alatt összesen 65%-ot merült a telefon (screen on + screen off).
    Itt a screenshot: [kép]

    "Azert szeretem ezeket tisztazni mert ebben a telefon normal hasznalat mellet nincs 7-8 ora SOT."
    Ez erősen felhasználófüggő, mindenkinek mást jelent a normál használat. Ahogy a fenti adatok, és számítás mutatják, nálam lehetséges lenne a 7-8 óra ha egész nap nyomkodnám a telefont (de nyomkodja a franc annyit :D). A lényeg, hogy fölöseleges egymás SOT-it hasonlítgatni és kétségbe vonni, hatalmas tud lenni a szórás ilyen tekintetben.

Új hozzászólás Aktív témák