Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #68216320

    törölt tag

    válasz Polllen #12533 üzenetére

    Sajnos az én füleimnek is gyenge a Note hangminősége. Lehet belőle "normális" hangot kipréselni (pl. CM9 - PowerAmp [kikapcs minden audio hókuszpókusz]), de a tény az, hogy ugyanaz a Yamaha DAC van benne, ami az S2-ben. Nem a legjobban muzsikál, ráadásul ahogy mondod saját színezése van, emiatt nagyon bezavar a hangszeres zenék (pl. Jazz, Classic) hangképébe. Elektronikushoz/Rockhoz megfelelő lehet még. Meg kell barátkozni vele. Nekem van egy Samu mp3 lejátszóm. Kb. 6-7 éves de porig alázza hangzásban. Note egyébként nem jobb-nem rosszabb, mint az átlag okostelefonok. Viszont tény, hogy az S1 DAC-ja Voodoo-val szebben szólt, de az itt folyton lehordott i-betűs telefoné még jobb. Gondolom a Sony-nak lehetnek még jók a walkman szériái, ha már úgy hirdetik. Viszont, mint írtam már, az általam hallott legtöbb okostelefon hasonlóan dolgozik, mint a note. Amolyan átlagosan. S3-ba és Note2-be viszont ugyanannak a gyártónak (Wolfson) a DAC-ja került, mint aki az S1-be is csinálta. Na, azt még nem hallottam, de olyat már igen mástól, hogy tűrhető.

    Egy jól kiválasztott fejes, illetve esetedben füles viszont korrigálhat valamennyit ezeken a hangképeken. Nem tudom a Samu részéről a Note-hoz adott füles kiválasztása tudatos volt-e, de bár dinamikában más minőségi füleseim/fejeseim javítanak, a hangzásképet nagyon borítják, viszont a hozzá adott füles a hibákat összemossa. Összességében hangszeres zenénél szebben szól, mint a márkásak. :)

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák