Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Juhaszatti

    addikt

    válasz joey04 #2 üzenetére

    Az a hangszóró megoldás ami az S10-en van, tökéletes, pedig ott sem nagyobb a felső káva, mint ezen az A80-anon. Nem tudom miért nem maradtak annál.

  • kakuk.tamas

    addikt

    válasz joey04 #2 üzenetére

    Mindkét technika jó és tökéletesen működik, ha normálisan megcsinálják. A Huaweinek, Sharpnak, Xiaominak, Vivónak megy... :K
    A Samsungnál ideje volna fejeket vágni.. :U

    [ Szerkesztve ]

    Úriember vagyok, az a gecirendes fajta. ~ Győr ~  Apple iPhone 14 Pro  ~  Apple Watch 8 Cellular 45mm  ~ Xiaomi Mi Electric Scooter 3 ~ EBFEC VIPER MTB2 ~ Telekom 2000/1000 ~

  • Timer

    veterán

    válasz joey04 #64 üzenetére

    Miért, azon szempontok alapján, amelyeket megemlítettem, nem jobb készülék egy 7 Pro, mint egy S10, amivel megjelenéskori árakkal számolva kábé egy ligában indult? Végig mehetünk a listámon tételesen, de felesleges. Te is tudod, hogy nem a levegőbe beszélek, futottunk már néhány kört egymással a OnePlus 7 Pro kapcsán.

    A presztízs, na az tényleg hiányzik a OnePlus palettájáról. Nagy szerencse, hogy arra magasról sz@rok, mert magamnak veszek telefont, nem a kollégáknak és a vélemény vezér fórum huszároknak. Nekem pedig egyetlen dolog számít: az ár /érték arány.

  • Timer

    veterán

    válasz joey04 #85 üzenetére

    Gyors? Egy középkategóriás hardverrel ellátott Samsung?! Lehet, elnéztem a dátumot.

  • Timer

    veterán

    válasz joey04 #89 üzenetére

    "Most nekiállhatnék olyan ingerült, káromkodással tarkított litániát írni, mint amiket te szoktál,"

    Tévedés, nem szoktam. Ellenben, ha valaki megérkezik az aktuális OnePlus hír alá vagy a készülékhez tartozó teszt fórumába, és nekiáll sületlenségeket, megalapozatlan baromságokat kútfőből, bárminemű személyes tapasztalat nélkül írogatni, akkor számíthat rá, hogy helyre teszem a dolgot. Az a készülék sem hibátlan, de ha jól emlékszem, legutóbb sem tudtál egyetlen egy (!) személyes tapasztalatból eredő, valós problémát felmutatni az OP7Pro kapcsán, cserébe fikázni látatlanban a 90 Herztes kijelzőt azért volt energiád. És nem ez volt Tőled az egyetlen húzás ez elmúlt időszakból a Oneplus kapcsán...

    Érdekes módon az iPhone-t foggal-körömmel véded, de az rendben van, ugye? :) Majd akkor szóljál be, ha az aktuális szifon fórumban látod meg a nevemet, hogy fikkantom az épp aktuális készüléket úgy, hogy még csak nem is volt a kezemben. Ja várj, ezt nem én szoktam. Na sebaj.

    "Az Android 9-en alapuló One UI mindenesetre pár kötelező döccenést leszámítva fürgén reagál"

    Idézet a tesztből. Tényleg baromi fürge lehet. Végülis, csak kétharmad annyi pontot kapott, mint egy Oneplus 7 Pro, és alig kerül kevesebbe. A sima Oneplus 7 meg konkrétan olcsóbb ennél úgy, hogy számottevően erősebb. Hát ez aztán a deal! Ja. nem.

    Ki kellene már próbálnod egy újabb OnePlus-t, hogy lásd, mit nevezek én pattogós rendszernek. Ha kötelező döccenésről beszélnek, akkor ez nem lehet az.

    [ Szerkesztve ]

  • Timer

    veterán

    válasz joey04 #95 üzenetére

    Tévedés. Én nem az OP-t védem. Én a kiváló ár/érték arányt védem és védtem mindig is, és az pont nem érdekel, hogy végül milyen márkától kapom meg. Te többnyire csak a brandet nézed, és azt isteníted, ez a hatalmas különbség. Most az OP-t védem, mert az egyik legjobb (ha nem a legjobb) ár/érték arányt képviseli a piacon. Ha ez holnap a XIAOMI lesz, akkor azt fogom preferálni. Ha Samsung, akkor meg azt. Na látod, ez a nagy különbség...

    Emiatt hoztam fel itt is a márkát: ez a csicsafon 230 ezer forintos áron tud felmutatni a legjobb esetben is középkategóriás teljesítményt. Már hogy lenne gyors? Mihez képest, egy belépőszinthez képest? Ne vicceljünk már. Ha ennyibe kerül, mérjük ahhoz a ligához, ahová pozicionálta a gyártó. Ha meg a vasat nézzük, mérjük például egy Mi 9SE-hez. Mit tud ezekhez képest ez a vas felmutatni? Az elforduló kamerát? Hát gratulálok. Ugyanez a kraft megkapható féláron, vagy ugyanennyiért egyharmadal nagyobb teljesítmény. Plusz, mindkét esetben a serpenyő másik oldala dugig van értelmes funkciókkal: valódi gyorstöltés, letisztultabb szoftver, több garancia, hogy csak az alapokat említsem.

    Szóval nem, ez a telefon nem gyors. Ezért a pénzért semmiképp sem lehet az, az S10e árnyékában biztosan nem.

    Egyébként pedig ahelyett, hogy csak beböffentesz valamit nekem, olvasd már el ugyanebben a topikban elkövetett korábbi hozzászólásaimat, amelyeket részben vagy egészben a Te hozzászólásaidra adtam. Konkrét tényeket soroltam fel az OP mellett, amelyekre nem jött érdemben reakció. A felvetés az volt ugyebár részedről, hogy:

    "op azért nincs sem az iPhone, sem a többi csúcs droidos készülék (samu, huawei) szintjén."

    Miután először gúnyosan, majd tényekkel alátámasztva is leírtam, miért baromság ez a kijelentés, szó nélkül elsunnyogtál. Pontosan erről beszéltem néhány hozzászólással feljebb, emiatt a hozzáállás miatt nem fogunk közös nevezőre jutni (nem mintha ez cél lenne). Én mindig nyitott vagyok az értelmes vitára, ha az tények mentén zajlik, és meggyőzhető vagyok. Csak hát, ehhez illene tudni megvédeni az állításaidat, ugyebár...

    [ Szerkesztve ]

  • joey04

    titán

    válasz joey04 #97 üzenetére

    * mint a poco f1

    "Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

  • Timer

    veterán

    válasz joey04 #97 üzenetére

    "Ez pedig szimplán nem igaz, egyszerűen elkönyveltelek fanboynak és úgy éreztem nem nincs tovább értelme a vitának és energiát sem akarok ebbe ölni."

    Szép hárítás, be kell ismernem, csak egyetlen baj van vele: nettó terelés. Azért nem írtál vissza semmit a kommentre, mert nem volt mit. Tényeket írtam, amelyekre nem elég néhány olyan lózungot elpuffantani, hogy user experience, meg stabil rendszer, stb. Ezek nem mérhetők, amit viszont írtam korábban, bármikor is, az mind objektív ismérv, igazolható vagy cáfolható, nem szubjektív bullshit. És ezen sajnos nem találtál fogást.

    Tévedsz abban is, hogy csak a sebesség számít. Jó példa volt a Poco F1, ugyanis pont azt mutatja, hogy nekem és a piacnak sem csak a sebesség számít, különben mindenki azt használná. Igazad van, minőségben, kamerában alulmaradt mindennel szemben. Na de van itt egy kis apróság : konkrétan felébe is került minden hasonló konkurensének, így van mentsége a gyengeségeire. Kompromisszumos választás, de jó választás lehet. Ár/érték bajnok? Nem igazán, inkább csak árbajnok. Nem is védem, és nem is védtem sohasem. Mégis, ezerszer inkább választanám, mint egy túlárazott szemetet, ugyanis egy telefon nem attól lesz használható akár két-három évesen is, mert kerámia hátlapja van, vagy épp csilli-villi kamerája.
    A nyers erő és a szoftver az, ami biztosítja a hatékonyságot a mindennapokban, minden más másodlagos.

    Ami a személyes vonalat illeti: ha nem csalna az emlékezeted, akkor tudnád, hogy SOHA, ismétlem SOHA nem támadtam OP topikban és hírekben olyanért, ami igaz. Ha a kamerát szidják, hagyom, mert jogos. Ha a jack hiányát hozzák fel, hagyom, mert az is jogos (bár nekem nem hiányzik). Már az ár/érték arány sem olyan parádés, érheti kritika, még ha túlzott is a rinya ezzel kapcsolatban az utolsó széria kapcsán. Ellenben, amikor megérkezik random kommentelő, hogy nincs értelme a kilencven hertznek, úgy, hogy nem látta még a telefont sem, cserébe azzal jön, hogy Ő már használt ipaden 120 Hertzet, meg monitorban 144 Hertzet, és semmi értelme nincs, arra ugrok. Nem azért, mert így gondolja, hanem azért, mert látatlanban bizonygatja az igazát olyanokkal szemben, akik elsőkézből ismerik, használják a telefont. Teszi mindezt ráadásul úgy, hogy almát hasonlít a körtéhez.

    Részemről ennyi, könyvelj el egyszerű trollnak, ha így neked kényelmesebb, és ignorálj a továbbiakban. Csak egy dolgot ne felejts el: ettől még nem lesz igazad. Béke! :K

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák