Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • nozs23

    addikt

    válasz Timer #56 üzenetére

    A dizájnos megjegyzésnél azért megálltam. A Oneplus egyedül akkor nézett ki valahogy, amikor 1-1-ben lekoppintotta az aktuális iPhone kinézetét. Ez már szerintem simán a perelhető kategória, csak túl kicsi volt még a OP, hogy foglalkozzanak vele. Azóta csak rondább lett, persze ez szubjektív.
    Ha az iOS neked hátrány, mert nem szereted, akkor sosem fogod megérteni, hogy sokaknak miért preferált egy iPhone, mert az igazi különbségek szoftveresen jönnek ki.
    Az pedig, hogy egy lencse 2,7x nagyítást tesz lehetővé nem 2x, nem feltétlenül előny. Teljesen az adott szituációtól függ, hogy melyik távolság a hasznosabb.
    Fotózásban még mindig nem érte el azt a szintet az OP. Tudom, mert volt szerencsém side by side fotózni a két aktuális készülékkel.
    A mindenkori csúcshardvert sem annyira emelném ki. Az aktuális Apple SOC átlagosan 1,5 évvel csúcs Snapdragon előtt van, persze ezt már rég nem érezni, mert mindegyik gyors. Ja és az iOS kb. fele annyi RAM-al teljesít ugyanúgy, ahogy egy android: 4-2, 6-3, 8-4 szerintem teljesen reális összevetés az én tapasztalataim alapján.
    Amúgy Android fronton az egyik legjobb készüléknek tartom OP7 Pro-t. Kár, hogy nincs 5.5-6" közötti változata, mert a mérete számomra már messze nem a kényelmes kategória.

    [ Szerkesztve ]

  • joey04

    titán

    válasz Timer #56 üzenetére

    op azért nincs sem az iPhone, sem a többi csúcs droidos készülék (samu, huawei) szintjén. ezért is olcsóbb. más kérdés, hogy már csak minimálisan, ezért aztán a legtöbb teszt meg is jegyzi, hogy már nem annyira best buy vétel mint az elődei.

    "Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

  • joey04

    titán

    válasz Timer #61 üzenetére

    :DDD
    Rendben :R

    "Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

  • Mr.Grincs

    veterán

    válasz Timer #22 üzenetére

    LOOOL. Adom. Ez a tili toli készülék ugyanolyan zsákutca lesz mint a kinyitható samsung.

     /  MacBook Air A1466 /  Apple iPod Classic 160GB / BMW F21 125d M-CCH-981, Automatic, DPF OFF /  iPhone 13 256 GB Blue / MALTA, MELA!

  • consono

    nagyúr

    válasz Timer #86 üzenetére

    A 730 kb. a tavalyi 845 sebességet hozza, csúnya lenne, ha ezzel meg 8GB RAM-mal nem lenne gyors...

    "In God we trust. All others must bring data"

  • joey04

    titán

    válasz Timer #86 üzenetére

    Most nekiállhatnék olyan ingerült, káromkodással tarkított litániát írni, mint amiket te szoktál, ha a oneplust kritizálják, de nem teszem, inkább csak ennyit mondok: igen, gyors. egy középkategóriás samsung.

    [ Szerkesztve ]

    "Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

  • doooo

    veterán

    válasz Timer #86 üzenetére

    Az már inkább felső kategória,mintsem közép... A One UI-ra meg mindent lehet mondani, de azt, hogy túlzsúfolt lenne vagy lassú, éppen nem. Az animációk, alapértelmezett állapotban lehet, hogy hosszabbak, mint az iOS-on, vagy a stock droidon (de csak lehet, nem vennék rá mérget), de ezen olyan könnyen lehet segíteni, hogy egészen hihetetlen. Számodra legalábbis. Aki úgy tűnik tényleg hibernálva volt az elmúlt 6 évben.

  • Sinesol

    veterán

    válasz Timer #92 üzenetére

    Hardverek közt manapság annyira kis különbségek vannak valós használatban, hogy te azt szemmel nem fogod észrevenni, hagyjuk már ezt a buta f@szméregetést, hogy melyiknek magasabbak a számai, kb minden középkategóriás és annál feljebb lévő készülék elég gyors, ha van mellette elég Ram. Szaggatnak animációk 2019-ben...no comment. Már évekkel ezelőtt is bőven elbírták az igp-k WQHD felbontást, de persze ma szaggatnak FHD+ mellett legtöbb helyen.

    [ Szerkesztve ]

  • joey04

    titán

    válasz Timer #90 üzenetére

    Nem fogunk közös nevezőre jutni, mert pont azt gondolom rólad, amit te rólam. Vagyis szerintem te véded foggal-körömmel az op-t, én meg a sületlenségeket szoktam lereagálni. Az meg nem érdekel hova jársz, op vagy iphone topikba, főleg nem egy samu készülékkel kapcsolatban. Próbáltam op-t nem mondtam, hogy lassú lenne.

    "Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

  • joey04

    titán

    válasz Timer #96 üzenetére

    A brand önmagában nem érdekel. Én amellett szoktam kiállni, hogy ha egy márka plusz pénzért igenis ad pluszt is. Ott a Xiaomi. Remek ár/érték arányú készülékeket ad, de anyaminőségben, kijelzőben, kamerában, extra dolgokban (mondjuk ip védettség) pl elmarad egy samsungtól. Ami nem baj, mert ezekben nem "szar" csak valamivel gyengébb. Ott a Sony vagy HTC akik szintén nagy brand, de közel sem adnak annyi pluszt (esetenként semmit) a Xiaomihoz képest, mint a samu. Őket le is szoktam húzni, mert nekik bizony Xiaomi közeli árszinten kéne már gondolkodni. Ehelyett jóval főlé áraznak éppen a brand miatt, én meg éppen emiatt szoktam ekézni őket. Szóval nem a brandet védem én. Az op is jó ár/érték arányú (még ha egyre kevésbé is best buy) ezzel nincsen semmi baj, senki nem tagadta. te viszont minden kritikára ugrottál a teszt és a hír topikban, vérmesen. Én ezt jegyeztem meg, nem pedig azt, hogy te kiállsz a jó ár/érték arány mellett.

    Sebesség: Ma már minden középkategóriás készülék bőven gyors. Nagyon pici eltérések vannak a csúcskategóriához képest. Szóval gyors. Van gyorsabb? Lehet. Akár olcsóbban is? Lehet. De egy készüléket nem csak a gyorsaság határoz meg, ezért nem tudok mit kezdeni az olyan állításokkal, hogy azt a sebességet megkapod olcsóbban is. Itt van a Mi 9t. lassabb mind a poco f1, picivel gyengébb a hardver. Mégis a poco olcsóbb. Igen ám, de a mi 9t-ben jobb a kijelző, a kamera, az anyagminőség, és még lehetne a plusz dolgokat sorolni. Szerintem az nagyon téves elmélet, hogy csak a tempó alapján soroljuk be a telefonokat.

    Miután először gúnyosan, majd tényekkel alátámasztva is leírtam, miért baromság ez a kijelentés, szó nélkül elsunnyogtál.

    Ez pedig szimplán nem igaz, egyszerűen elkönyveltelek fanboynak és úgy éreztem nem nincs tovább értelme a vitának és energiát sem akarok ebbe ölni. Ezt is kifejtem picit: 10+ éve itt vagyok én is a fórumon. Fiatalon és hevesen nagyon sok felesleges vitába belementem (amit nem bánok, mert mindegyikben úgy érzem, hogy igazam volt a mai napig), képest voltam heteken (!!!) keresztül vitázni elvakult, vérmes fanokkal, haterekkel. Mára sem kedvem, se időm, se energiám nincs arra. Fórumozni szeretek, a véleményemet leírom, ha értelmes válasz jön rá és nem olyantól akit már korábban besoroltam a fenti kategóriák egyikébe, akkor válaszolok is. Ha viszont vérmes fanboykodás a válasz rá, akkor azt rövid úton lezárom. Ezt érezhetted te is. Mellesleg korábbi topikokban már kifejtettem, hogy miben gondolom jobbnak egy Samsungot, vagy Huaweit, (iPhone az iOS miatt külön kategória, az már számomra inkább vicces, amikor valami droidossal mérik össze, hogy melyik gyorsabb egy ezereddel, vagy melyik csinál egy hangyapöcsnivel jobb jépet, mikor a vásárlást ott az dönti el, hogy melyik a szimpatikusabb a droid vagy az ios) te is aktív voltál sok ilyen topikban, még válaszoltál is. Ha most újra leírom, vagy leírtam volna, akkor egy újabb végtelen vita kezdődött volna el. Na ezekbe nem megyek már bele.

    De te teljesen más dolgokat látsz mindenbe bele, így aztán valóban nem jutunk közös nevezőre, ami valóban nem baj. Most szépen összeszedve leírtam az indokokat, hogy miért teszlek ignore listára, ennek tudatában válaszolj kérlek, és ha nem kapsz választ, akkor azt ne elsunnyogásnak vedd. Köszi. Jó hétvégét!

    "Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

Új hozzászólás Aktív témák