Új hozzászólás Aktív témák

  • azbest

    félisten

    Mielőtt nagyon belelovaljuk magunkat, pár dolgot érdemes tisztázni:

    Az első körös országokban kapható változatok, amelyeket az hangvezérlős, alexás távirányítóról lehet legegyszerűbben felismerni, azok nem működnek magyar előfizetéssel. Az alexás változat felüetébe teljesen integrált az amazon prime videó része, de onnan még olyan tartalmakat sem enged lejátszni, ami a magyar előfizetésben is benne van.

    A másik 100 országban, ahol a csökkentett video szolgáltatás megy, ott csak a 2ng gen stick működik, amit nem lehet megvenni első körös országokban. Az alexás változat hiába ugyanaz hardverileg, akkor sem butítható vissza a mi szintünkre. A basic változat 50 dolcsi körül kapható usából (+ szállítás + magyar áfa és vámügyintézési díj). Az alexás sima stick meg sokszor akciós pl németeknél 29 euróért is, amúgy 39 euro.
    Szerintem a 4k stick is lesz sokszor akciós majd, szóval az 59 eurós ár becsúszhat majd 40-50 eurora is. Néha pont egybeesik ilyen akciós a német/osztrák saturn/mediamarkt üzletláncok "áfamentes" napjaival, az az igazi, meg még 19% kedvezmény (ár / 1.19).

    Viszont, attól függetlenül, hogy ezzel megszivattm magamat egy német stickkel :D Ha az adb debuggolást bekapcsoljuk, akkor akkár wifin át is el lehet érni adb-vel. Ha a gépen van adb, akkor egy parancs telepíteni apk-kat rá távolról. Viszont ami igényel play servicest, az nem fog működni. De kodi szépen megy és addonok is mennek (pl nem hivatalos hbo go). Netflx alapból van rajtuk, az nem finnyás a régióra sem. A magyar amazon videó fiókkal meg sideload-olnom kellett az android tv változatát az amazon videónak, hogy be tudjak lépni és abból elindítani a tartalmat. (kodihoz azokhoz is van nem hivatalos addon, de nem próbáltam).
    Szóval, végülis nem használhatatlan itthon sem az alexás változat, de mindig kerülgetni kell a felületen az amaznos tartalmak ajánlóit, amit nem hajlandó lejátszani és kézzel kell telepíteni azokat az appokat amit használnánk és valószínűleg nincs fenn az amazon app storeban. Meg ahogy írtam, nem biztos, hogy működnek is ezek.

    A stick forma amúgy utazáshoz praktikus. Hotel szakadozó wifivel én is inkább firetv sticket használok, mert a chromecast sokkal érzékenyebb a szakadásra.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák