Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • dkekesi

    tag

    válasz Youri #47 üzenetére

    Elég nehéz meghúzni az elfogadható mértékű adatgyűjtés határát, és a technika fejlődésével ez a határ egyértelműen az "adatgazdák" (azaz a felhasználók) hátrányára tolódik el.
    Viszont igazat kell adnom neked abban, hogy a "az állam, ha valakit meg akar figyelni, meg fogja tenni". Ráadásul azzal sem lehet takarózni, hogy "na de az sem mindegy mennyire egyszerűen lehet ezt megtenni", mert már tizenegynéhány éve nagyon egyszerű, mindenféle G, MS, FB nélkül.
    Senkinek ne legyenek illúziói afelől, hogy a mobilszolgáltatóknál nincs meg minden mobil minden cellaváltása egy jó időre visszamenően. Ebből nem tart semeddig összeállítani egy riportot, amiben az teljes napi útvonalad kirajzolható. Nagy valószínűséggel megállapítható a lakhelyed és a munkahelyed. És a hatóságoknak csak egy levél, hogy kikérjék ezen adatokat.
    Szóval azóta, hogy mobiltelefon létezik, mindenki sokkal szorosabban megfigyelhető. Most lett hárommal több cég, aki tudja hol vagyok. Engem pl. sokkal kevésbé aggaszt, hogy egy G, MS, FB mit csinál a tartózkodási helyemből és szokásaimból származó adatokkal, mint az, hogy a helyi mobil szolgáltató mit tesz vele. G, MS, FB legalább arra használja, hogy szolgáltatásokat és majdnem releváns reklámokat adjon a hüvelygomba krém helyett... de mit ad a mobil szolgáltató ezen adatokért cserébe? Semmit.
    És szerintem ez a legfontosabb: a mobilszolgáltató azért gyűjt (és ad ki) adatot, hogy megfigyelhessenek (törvényi kötelezettség), míg a G, MS, FB azért gyűjt adatot, hogy szolgáltatást adjon és ezen keresztül indirekt bevételhez jusson.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák