Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Lenry

    félisten

    válasz tkazmer #26 üzenetére

    25 másodperc, amíg pénzért/adatforgalomért (ugye mobilnetről van szó) feltöltődik a HP-hoz, aztán meg le a nyomtatóra

    én inkább ingyen besétálok a házba, és úgy nyomtatok. tovább tart, de ingyenes, nem kell szórakoznom a netes feltöltéssel és biztosan nem kerül idegenkézbe a dokumentum/fotó

    Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz tkazmer #29 üzenetére

    Másik megoldás, hogy ha támogatja a telefon, és a nyomtató, hogy USB-n át nyomtass róluk. Nem olyan nagy cucc kilógatni a nyomtatóból egy microusb végződésű kábelt.
    Az én nyomtatómon is van USB port, továbbá elvileg a telefonom és fényképezőgépem is támogatná (akár úgy, hogy sima pendriveként bukkan fel, de mindkettőben választható valami nyomtatótámogatási üzemmód is...), de még sohasem próbáltam ki egyikkel se.
    Illetve van a nyomtatón kártyaolvasó, ami elvileg megesz szinte mindent (tehát megint csak a teló, és fényképezőgép kártyáját is), viszont nehezen tudom elképzelni, hogy kinyomtassak egy indexoldalt csak azért, hogy arról kiválaszthassam a képet. Akkor inkább kinyomom ugyan arra a lapra ezt a festékmennyiséget, és legalább szebben mutat a lényeg.
    Valahogy jobbnak látom értelmes felbontású kijelzőn megnézni a képet, és szükség szerint manipulálgatni még rajta ezt-azt, mielőtt papírra kerül (vágni, forgatni, vörös szemet retusálni, gammát igazítani, zajt szűrni, stb.). Bár én eleve keveset nyomtatok úgy össze-vissz bármit, ami nem szöveg, és főleg PDF, azzal pedig illene megbirkóznia az emailes rendszernek is. Csak a PDF-eket meg általában nem a telefonommal töltöm le (vagy mikor mégis, az azért van, mert gyorsan meg akarok nézni valamit ott, ahol nincs is elérhető PC a közelben, de nyomtató még annyira se, akár email-es lenne az, akár nem).

    Úgy alapvetően szívesebben nézegetem a digitális képeket egy kalibrált 1920-as S-PVA kijelzőn, mint egy kis térfogattömegű, natúr A4-es papírra, festéktakarékosan nyomott izét. Fotopapírra, eredeti patronból bőségesen locsolgatva már érdekesebb lehet (és ha csinálom, akkor így szoktam), viszont egy ilyen átlagos nyomtatóval még úgy sem mindig tökéletes az eredmény, és necces, hogy megérné inkább elvinni valami fényképészhez, "rendes" nyomtatáshoz. (A nyomtatómat ugye nem is tudom így otthon bekalibrálni egy "olcsó" EyeOne-al, ehhez sokkal drágább cucc kéne).

    [ Szerkesztve ]

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

Új hozzászólás Aktív témák