Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #41133696

    törölt tag

    Na erre kíváncsi vagyok. Mondjuk biztos van az Intel esetében ütőkártya :)

  • #41133696

    törölt tag

    Szerintem, tegyük fel, hogy az AMD hozza azt amit ígér.

    Ekkor két variánssal is visszacsaphat az Intel. Egyrészt azzal, hogy óriási tőkefölényben van, tehát gyorsan lentebb viszi a saját processzorainak árazását. Pl a 6900K-ét. Másrészt egészen biztos vagyok benne, hogy az utóbbi 6 év AMD-s bénázása alatt, nem azok az Intelnél a jelenlegi csúcs processzorok, amikről tudunk 7xxx-es széria, és a kapható 6xxx-es. Ha minden kötél szakad bedobják azokat a már készen lévő CPU-kat, amik titkos projektben készültek, és már régen készen vannak, esetleg le is vannak gyártva.

    Vagy itt van ez:

    Intel Core i7-6950X: tíz mag lett, maradhat?

    A félmilliós 10 magos Intel proci. Ezt ugye nem tudja megfogni az AMD? Max leviszi az árát a felére.

    [ Szerkesztve ]

  • #41133696

    törölt tag

    válasz jerry311 #29 üzenetére

    Erősen túl van árazva, szerintem az csak tényleg azért van jelenleg hogy a nagyon burzsujoknak legyen mivel villogni, meg veszel egy olyat egy konzolgenerációnyi időt kihúzhatsz anélkül, hogy bármelyik játéknak a jövőben kevés legyen. Nyomathatod 4K-ban, de még lehet 8K-ban is, mert aki olyat vesz, annak lesz olyan TV/Monitor is hozzá, meg 4 izmos VGA.
    Szomszédom, hetente vehetne egyet :( De mondjuk az tényleg réteg...
    Na meg érdekelne - nyilván ezt nem tudjuk meg - mennyi lenne a minimum ára.

    (#31) Malibutomi : Azt nem mondom, hogy 5-6 generációt, nyilván nem, de minimum egynek lennie kell, ha egy cég nem olyan szorult helyzetben van mint most az AMD- a zöldeknek biztos nincs titkos projektjük -, hogy a jelenlegi processzorai kb olyan értékűek, mint a Cyrix-ok voltak az ezredfordulón. Az egyetlen reménye pedig az AM4, ami most úgy tűnik, hogy nagy dobás lesz - már az is csoda, hogy eddig nem krepáltak be.... mivel ahogyan írtad az Intelnél nem hülyék dolgoznak, így feltételezem, hogy számítottak, és mindig is számítanak arra ameddig a konkurens nem jelent csődöt, hogy esetleg előrukkol egy olyan CPU-val, aminél nekik lépni kell.

    Az idén váltottam platformot AMD-ről Intelre. AMD oldalról kaptam volna 8 magos 2012-2013-as fejlesztésű CPU-t félpénzen, mint a 6600K-m volt ami csak 4 magos, de húzás nélkül is szétalázza. Most meg 4,6 GHz-en jár 3,5 GHz helyett. Ha az AMD tényleg hozza azt amit demóztak, akkor legalább versenyben maradnak, de én már nem megyek vissza hozzájuk, még VGA téren is lecseréltem őket NVIDIA GTX 1060-ra.

    [ Szerkesztve ]

  • #41133696

    törölt tag

    válasz csatahajós #41 üzenetére

    Azt azért nehéz elképzelnem, hogy valaki akinek 500 E Ft-ja / vagy annak megfelelő €-ja $-ja stb - van CPU-ra az AMD-t vegyen. Mert korábbi hozzászólásomban írtam volt, hogy kérdés, mennyi a reális ára. Tegyük fel, hogy az AMD ott is dobbant. Akkor vagy csak magasabb áron tudja kihozni eleve, vagy az Intel berepül az árakkal az alá. Aztán ott van még a vásárlói szkepticizmus is az AMD gyengélkedéseivel telt évek, vagy már több mint egy évtized bizonyos megközelítés szerint... akinek annyi pénze volt, az korábban is Intelt vett. Régen volt az a mondás, hogy az AMD a szegény ember szuper számítógépe. Ami egyébként a 2005-ös X2-es korszakot jelenti, igaz 2005-ben egy x2-es CPU 100 E Ft volt, 2007-ben meg már csak 20K-ért vettem a 4200+-ot ami most is jól működik anyum gépében, a 12 éves ASUS A8N-SLI alaplapban.

  • #41133696

    törölt tag

    válasz Derivel #46 üzenetére

    "- A renderelési demókban utolérték az Intelt! Hurrá! Kár, hogy egy ilyen prezentációnál az hangozna jól, ha inkább leelőznék a másik oldalt, de gondolom, hogy így is jó."

    Igen, ez eléggé gáz, de az AMD-nek ez is nagy dolog. Meg arra akartak rámutatni, hogy alacsonyabb frekvencián, és alacsonyabb TDP-vel.

    Mondjuk nem AMD-s VGA-val nyomulni AMD-s rendezvényen .... :DDD

  • #41133696

    törölt tag

    válasz MiklosSaS #48 üzenetére

    Na igen, nem volt saját CPU-juk ami kihajtaná :)

    Amúgy akartam kérdezni - én nyáron gyorsan váltottam platformot, mert a Windows 10-re való átállással aminek a határideje akkor zárult le, tehát előtte kellett meglépnem, ha a 42 000 Ft-ot meg akartam takarítani -, hogy az elmúlt években az Intel rendezvényein CPU téren mi ment? Mármint itt ugye az AMD az Intelhez méri magát, de az Intel rendezvényén, meg a 2012-es 2013-as friss fejlesztésű AMD CPU-khoz mérték a tényleg friss Intel CPU-kat, hogy mennyivel veri ?:)

    Azért kérdezem, mert nyáron gyorsan utánajártam a dolgoknak, de az ilyen Intel féle beharangozásokról lemaradtam- mármint videókról, ami 19 év AMD-s korszak után nem is meglepő, kemény 180 fokos fordulat :)

Új hozzászólás Aktív témák