Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • DraXoN

    addikt

    válasz g@bo #33 üzenetére

    Mondjuk pont, hogy a b350 chipsetek közül azzal az alaplappal teszteltek, amelyiknek leginkább elvan szállva a fogyasztása: [link] ... bár egyben a hasonló árban levő lapokhoz képest az egyik legjobban felszerelt is...

    valószínű nem volt teljesen stabil az az 1300X 3.9Ghz-en, és a belső hibajavító algoritmusa miatt ugyan nem hibázott, de a teljesítmény visszaesett.. azért lehetett ez a különbség sebességben.. az 1200nak meg tudningnál nagyobb volt a szivárgó árama, de számolásnál kritikus pontokon nem hibázott (annyit?), így végül brutálisan elszállt fogyasztással, de gyorsabb lett a másik azonos órajelű processzoroknál.. :Y régi FX AMD-knél is van hasonló jelenség, hogy látszólag stabil a cpu, de némi plusz feszültséget hozzá kell adni a stabil értékhez, hogy ne veszítsen sebességet.. mert stabil, de időnként "hibázna" ami nem jön ki a "jó" hibajavítás miatt, de sebességet veszít miatta a processzor (az újraszámolástól).. valószínű ezt örökölte a ryzen is (nekem úgy tűnik ebből a tesztből).. tehát nem érdemes a legutolsó megahertzeket is kiszedni belőle, hanem kicsit alá kell "lőni".

    The human head cannot turn 360 degrees... || Ryzen 7 5700X; RX580 8G; 64GB; 2TB + 240GB + 2TB || Samsung Galaxy Z Flip 5

  • Lacok

    őstag

    válasz g@bo #33 üzenetére

    Azon én is meglepődtem, hogy ekkora a különbség. Viszont az 1300x kifejezetten kellemes csalódás teljesítményben.

    "Errare humanum est, sed in errare perseverare diabolicum"

  • távcsőves

    senior tag

    válasz g@bo #33 üzenetére

    Inkább valami mobil megoldást keress, ha az 55w brutális és a 35w istenkirály, miközben a béka segge a teljesítménye a brutális 55w-os képest. Biztos vagyok benne, nem tudd az AMD elég jó terméket készíteni egy-két embernek. Szemérmes szmájli helye..

    Ez meg csak overall észrevétel: IGP-vel játszani, rengeteg itt a mazohista. 1280x1024 felbontásban? Mert ez felett rögtön összefossa magát az Intel IGP alig pár effekt aktíválásátol is.

    Mégvalami, többen írtátok, ez meg az a proci miért nincs a tesztben, azután, hogy leírták, minden Intel processzort meg kellett venni. Nem tudom mekkora biznisz a PH lapcsalád, de talán van egy határ amit csak meg lehet érteni.

    @Dilikutya: Az Intel IGP amire reagáltam, mível AMD APU-t senki nem említett eddig játékal összefüggésben rajtad kivül. Mondjuk remek, évekkel korábbi AMD cuccot nem sikerül sehogy sem utolérni ilyen szempontból kapható tucat termékel.

    [ Szerkesztve ]

  • csatahajós

    senior tag

    válasz g@bo #33 üzenetére

    "az üresjárati fogyasztás brutális. :B marad az intel."

    kb. 15W különbségről beszélünk üresjáratban mindkét Ryzen esetében. Az intel megoldásokhoz képest keletkező árkülönbségből a 15W többlet fogyasztás által keletkező extra villanyszámlát kb 10 évig kifutja (havi kb 200Ft különbségről nbbeszélünk napi 8-9 óra használat mellett)....valóban brutális különbség...jah nem :U :R :W

    Még laptopnál vagy mobil eszköznél megérteném, de itt ez röhejes különbség az ár különbözetet figyelembe véve. Hőtermelésben, tehát fűtőeszközként pedig aki érzésre különbséget tud tenni 38 és 52W hőenergia közt az menjen jegesmedvének de komolyan :DDD

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák