Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Aprósólyom

    addikt

    válasz Chaser #35 üzenetére

    Én mielőtt megvettem a 8350K-t rengeteg tesztet megnéztem. A legtöbb játékban alig maradt el a nagyokhoz (pl. 8700k/9700k) képest. Pedig a tesztek többségében 1080Ti-t/2080/2080Ti-t használnak, fullHD, max graffal. Azóta biztosan árnyaltabb a kép, azt nem tagadom, de nem látok túl sok változást, mert szórakozás gyanánt szoktam még mindig nézni benchmarkokat. PL: [link]
    Abban viszont igazad van, (Ha jól emlékszem korábban írtad valakinek érvként) hogy ha másért nem is, akkor a min. fps-ek számát megnövelheti a több mag. Ez részről igaz, másrészről sajnos az a helyzet, hogy ez játék és proci függő. A tesztekben pl azt látom, hogy van mikor pl. a ryzen és az intel is kihajtja a GPU-t, de a ryzen min fps-e alacsonyabb. (Talán a memória időzítés lassabb volta miatt?!)
    Ellenben PUBG és QC (quake) tud nálam 80-100% közé felugrani alkalmanként. Ilyenkor sem tapasztalni emiatt laggot, leteszteltem, összevetettem az adatokat. Lag-ok még mindig legfeljebb a pillanatnyit packet loss vagy szinkronizációs késlekedések miatt vannak nálam.

    Másrészről engem pl azért sem motivál a nagyon sok szál, (és biztosan sokan mások is így vannak ezzel) mert leginkább low grafon, fast paced vagy esport jelegű játékokkal játszom. Ott pedig szerencsére a tömegek igényei miatt törekednek az alacsonyabb gépigényre. Egyedül a QC (quake champions) miatt gondolkozom több magban, semmi más miatt. De egyelőre az a terv, hogy a 2*8GB ramot kicserélem 4*4GB-ra, az is tudja egyes játékokban emelni/stabilizálni a framratet. Meglátom majd a QC hogyan reagál rá.

    [ Szerkesztve ]

    Jevons paradox

Új hozzászólás Aktív témák