Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • CPT.Pirk

    Jómunkásember

    válasz priti #102 üzenetére

    Elég nagy fokú munkanélküliség van hazánkban, ha az említett tanár nem tud megfelelni az új követelményeknek, akkor majd jön helyette olyan, aki igen. Ez szigorúan hangzik, de kb. erről szól a munkaerőpiac.

    Apám autószerelő, minden évben kitalálnak valamit (ez új szoftvare és / vagy mérőeszköz használata ), amit nekik kell a saját pénzükön (nem két forintos tételek) megvenni, hogy az ilyen-olyan méréseiket továbbra is el tudják végezni és azt el is fogadják tőlük. Ha nem fejlesztenek, akkor nincs munka.

    Ez átfordítva a számtech tanár esetére, bizonyos munkakörökben elvárható, hogy az adott témában képezze magát az illető. Ha erre nem képes, akkor majd jön helyette olyan, aki igen.
    Azzal egyetértek, hogy nem lehet máról holnapra elvárni egy teljesen új OS és szoftvare környezet magas (oktatható) szintű ismeretét. Viszont aki számtech tanár, az legalább hallomásból ismerjen valamit, ami nincs benne a tanrendben.

    Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

  • dark100

    aktív tag

    válasz priti #102 üzenetére

    Semmit.

    Es ne alacsonyitsd le a tanarokat legyszives, az altalam ismertek joresze tobb OS-el is jol elbanik.

    Ingyenes software == A mezeskalacs haziko a Jancsi es Juliskaban. Es != szabad software

  • vadcoca

    tag

    válasz priti #102 üzenetére

    Szerinted mennyibe kerülne a pedagógusok átképzése és milyen eredménnyel zárulna?

    Miért is kell az átképzés? Csak nem a Tisztahaszon kis hozadéka ez is ? :((( Ezen a ponton abban a sűrűn emlegetett TCO-ban is milyen jó vastagon foghat a ceruza...

    Mindemellett szerintem sem túl jó ötlet a (majdnem) teljes megszüntetés. Viszont ha már beetetnek, azért a 0 Ft is sok.
    Pl. egy migrálást hogyan lehetne korrektül levezényelni, ha mostantól meg csak a "másik oldalt" ismernénk? :) Vagy komolyabbra fordítva: "valós" környezetben sokszor csak az együtt élés jöhet szóba.
    Mondjuk ezen az általános- és (nem infós) középiskola szinten max. az lehet az elvárás, hogy bemutassák, a FOSS nem ördögtől való. Értsd: az ilyen dependency hell, meg jajj ópenofisz mileszvelünk, FUD ne hasson rájuk.

    [ Szerkesztve ]

    6x9 = 42

Új hozzászólás Aktív témák