Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Yutani

    nagyúr

    válasz Vitamincsiga #94 üzenetére

    Az Intel mostani architektúrája a Core 2-vel kezdődött (ne menjünk vissza a Pentium Pro-ig), a Nehalemmel folytatódott, és kalapálta egészen mostanáig.

    A Ryzen ellenben egy teljesen új koncepció a CCX alapú felépítéssel. Míg a Broadwell-E is egy monolitkus CPU, ahol a magok az L3$-re vannak mind felfűzve, addig itt 2x4 magos felépítéssel van dolgunk. Nyilván erre az új architektúrára optimalizálni kell, hiszen a meglévő szoftverek nem biztos, hogy jól fogják kezelni.

    Szóval teljesen igazad van. Az ostobák már most temetik az AMD-t (illetve továbbra is), mert nem látnak az orruknál messzebbre. Nem képesek értelmezni a teszteket, vagy számukra csak fHD-n és alatta létezik játék. És csak játék létezik, munka nem a számítógépen.

    Ehh, mennyi baromságot és trollkodást lehet olvasni a Ryzen teszt topikjában, OMFG! :U

    #tarcsad

  • Yutani

    nagyúr

    válasz deicide #106 üzenetére

    Engem is csak a gaming része érint, mert nem dolgozom a gépen (+filmnézés + webezés), de mégis képes vagyok arra, hogy a nagy képet értelmezzem, ne csak a játékok alatti teljesítményét. Látjuk, hogy ott van a raw power (IPC), de játékoknál valamiért csak 4k-n jön ki.

    Én is szeretnék majd Ryzent venni, de megvárom a 4/8 variánsokat, ami az én igényeimet bőőőven ki fogja elégíteni. Amire az megjelenik, talán rendeződnek a jelenlegi problémák, ráadásul az 1 CCX-es verziók talán gyárliag bugmentesek lesznek pontosan az 1 CCX miatt.

    Egyébként meg tiszta sor, hogy ha most kell proci játékra, akkor egy i5-öt vagy i7-et kell venni, és nem gyalázkodni idióta módon, mint a politizálók meg focidrukkerek. Problem solved, case closed. :K

    [ Szerkesztve ]

    #tarcsad

  • Yutani

    nagyúr

    válasz Egzee #125 üzenetére

    Ha csak játékra kell a gép, akkor veszel egy i7-et és örülsz. Nem nehéz jónak lenni hazai pályán, plusz az Intel jelenlegi uarch-ja nagyrészt 2008 óta piacon van. Ez meg egy teljesen új koncepció, nincsenek rá felkészülve a szoftverek.

    Tényleg nem kell minden Ryzen cikk/hír alá beírni, hogy milyen szar az új proci játékra. Láttuk a teszteket, vannak magyarázatok, aztán majd meglátjuk, sikerül-e javítani valamit. Mire jönnek a kisebb Ryzenek, addira remélhetőleg kiforrja magát a platform és megtörténnek a szükséges optimalizációk is. A Ryzenben ott a potenciál, ezt a vak is látja (aki nem, az idióta), kell egy kis idő neki. Az AMD nem Intel, hogy már egy évvel a megjelenés előtt ráoptimalizálják a programokat.

    Uff, többet tényleg nem érdemes erről mondani.

    #tarcsad

Új hozzászólás Aktív témák