Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Medve_papa

    csendes tag

    válasz Apollyon #50 üzenetére

    pedig igaza van, mert bizony rengeteg vidéki fejlesztés és beruházás maradt el, hosszú évekig, mert a pénzek a négyes metrora mentek, és most amikor már brüsszelből a kormány fejére koppintanak az eu-s pénzek /főváros és vidék közti elosztási aránya miatt, a tarlós rögtön hisztizik, hogy mi lesz a hármas metroval??? na de mi lesz a vidékkel? a metrot oldják meg pesten, tegyék önfenntartóvá, ne a vidékkel fizettessék meg most a hármast is.

    a jobb élet kapcsán meg nézd meg az országban az átlagilletmény területi eloszlását, aztán majd meglátod még bp-n keresnek átlagosan 230-250k-t, addig vidéken alig minimál felett fizetnek, ha találsz is melót.

    [ Szerkesztve ]

    Soha nem mondd, hogy soha! - Jockey Ewing

  • Medve_papa

    csendes tag

    válasz Apollyon #52 üzenetére

    bizony a cégünknél is, a közvetlen környezetemben is van vagy 5 olyan fiatal, akik vidékről jöttek fel, összeköltöztek ismerősökkel többen egy albiba, és így dolgoznak pesten, mert otthon nógrád megyében nem kaptak semmi melót. de van köztük olyan is aki nyíregyháza mellől jött ugyanezen okból. havonta 1x hazamennék, és kész.

    de nem akarok már tovább offolni, csak megírtam a véleményem.

    end

    [ Szerkesztve ]

    Soha nem mondd, hogy soha! - Jockey Ewing

  • Dilikutya

    félisten

    válasz Apollyon #52 üzenetére

    Bp-n sincs kolbászból és munkából a kerítés. Több az állás, de mégiscsak az ország ötöde él itt. Rengeteg vidéki hiszi a környezetemben, hogy majd a nagy faluban jól megy neki. Aztán jön a nettó 80-as fizetés egy bioboltban, meg az együttlakás 2-3 másik emberrel, egyik sem olyan nagy dolog egy bizonyos kor fölött, szerintem már a legtöbb 23-24 éves sem erre vágyik, fiatalabb korban még elmegy.
    De tényleg vannak nagy különbségek is. Ugyanaz az állás valóban többet ér. Pl. az állami intézményeknél ugyanolyan pozíció ugyanolyan végzettséggel akár kétszer akkora fizetést is eredményezhet a fővárosban, mint ugyanannak az intézménynek egy vidéki részén egy megyeszékhelyen. És ez tény, ebben érintett vagyok. De az sem értelmezhető, miért kap egy minisztériumi sofőr bruttó 300-at, míg egy megyeszékhelyen a kormányhivatal sofőrje ennek a felének is örülne, ha ez a szint nem egy diplomás köztisztviselő kezdő bére lenne.
    Ennek ellenére én sem adnám fel a vidéki életemet. Kertes családi ház egy megyeszékhely mellett, munka a megyeszékhelyen, amennyivel többet keresnék a nagy faluban, azt el is vinné az albérlet, kivéve ha kielégítene egy 30m2-es garzon Kőbányán, vagy egy nagyobb lakás ötödmagammal a belvárosban. És ugye a zaj, a koszos levegő. És a közbiztonság is lényegesen jobb itt.

    Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

Új hozzászólás Aktív témák