Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Döglött Róka

    veterán

    válasz Lapajbacsi #174 üzenetére

    Csak folytatja:)

    Ikea Tafjord, Kínai indukciós töltő, Victorinox Traveler, 10 Tojás M (3 már hiányzik),Rádiós ébresztőóra piros kijelzővel, Varta akkutöltő

  • #40553216

    törölt tag

    válasz Lapajbacsi #174 üzenetére

    „A legegyszerűbb titkosítás, amit választhatunk, az a XOR. Az Intel utasításkészletben benne van.” (19:32-nél)
    Gyanítható, hogy csak a példa kedvéért használta ezt, ugye? Mégis a legegyszerűbb volta ellenére is egy kivételével buktak a kergetők. És ezt a XOR-olást nem másfél éve találták, ugyebár...

    „amit nem vesz észre egy comodo és egy nod32 sem...”
    Most még egyszer: a fenti videó még messze nem a folyamat végén azt mutatja, hogy a 46 AV-ből 37-nél már átment a progi, pl. a NOD32-nél is (15:38), a korábbi bejegyzésemben meg már szó szerint idéztem a tűzfalak működésével kapcsolatban feltett költői kérdését.

    „Kb egy 12 éves alapszintű júzer is észreveszi”
    „Egy valamirevaló felhasználó, mint már írtam volt alább, észleli az anomáliákat a gépén.”
    „De mellesleg egy expertebb júzer meg időnként rápillant a processzor terhelésre, és a hálózati forgalomra csak úgy szúrópróbaszerűen”
    Lószart vesz észre! Minden ilyen jelenséget simán besorol a „csessze meg, már megint karban kell tartani ezt a szart” vagy „rohadt Windows, már megint újra kell rakni” jelenségkategóriába. Már ha eljut a gép addig, hogy a normális(?) windowsos működés (folyamatos HDD kerregés és procipörgés a háttérben futó automatikus karbantartó vagy egyéb folyamatok miatt, folyamatos adatkapcsolat Redmonddal vagy csak a több megnyitott böngészőoldal folytonos önfrissítése) mellett feltűnhet bármi is, hiszen a botnetek célja nem az, hogy egy-egy alkotóelemet túlságosan megterheljenek, így figyelmet keltve, hanem éppen ellenkezőleg.

    „Azonban nézzünk egy másik aspektust! A súlyozott átlagot! Hoppá! Nem is kell többet néznünk, mint hasonlítsuk össze az XP súlyozott átlagát és az Windows 7-ét..! Hoppá hoppá! De érdekes nem? Az XP 7,9... a Windows7 pedig 8..!!!”
    Épp' ezt írtam: az XP-re kilenc hónapja nem jönnek a figyelmeztetések sem.

    „Szerintem, a hekkerek már csak azért is ignorálják az XP-t, mert ki a bánat használ ma már XP-t? Senki aki számít!”
    Pl. az USA ATM-jeinek 95%-án még XP futott tavaly áprilisban. De biztonsági szempontból nem az a lényeg, mennyire fontos emberek, szervezetek használnak XP-t, hanem hogy a mondjuk 1,5 milliárd netre kötött pc-ből még vagy 200 millión az fut.

    „a vírusvédelem és tűzfal fejlesztés napról-napra követi a kártevő és támadó szoftvereket...”
    Hát persze!
    The AV-TEST Institute registers over 390,000 new malicious programs every day.
    Tavaly olyan 142 millió új malware jelent meg. Nézd már meg a NOD32 adatbázisát, mennyi van benne összesen. Én a Kaspersky Rescue Disk-et szoktam volt nagy néha használni az utóbbi években. Első lépés mindig az adatbázis frissítése. Most 10334407 van benne. Ez ~7%-a a csak a tavaly felfedezett új malware-ek számának.

    „2013 májusában nagyon rémisztő volt valóban ez a video...”
    A videóban legfeljebb a konkrétan mutatott -- és nyilvánvalóan nem a legszofisztikáltabb -- technikai részletek az elavultak. A szemléletmód az aktuális marad jó ideig. Gondolod, hogy az összes tűzfalat és AV-t olyan szintre fejlesztették már, hogy nem lehet őket átverni? De hisz' akkor itt van a digitális Kánaán!

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák