Új hozzászólás Aktív témák

  • Lapajbacsi

    aktív tag

    válasz #40553216 #151 üzenetére

    "Szóval aki most még mindig XP-t használ, és még propagálja is, az finoman szólva is felelőtlen."

    Az XP-n kívül a világon használnak még néhány tucat oprendszert. Én nem láttam sehol bizonyítva hogy egy xy verziójú Mac OS vagy épp Android, Linux vagy miegymás nem ugyanannyira vagy tán méginkább veszélyes, mert sebezhető.... A sztárok akiknek intim, privát képeiket lelopták a mobil eszközükről XP-t használtak, tessék mondani? Nahát! De érdekes nem XP-t... igaz-e...? (jaj netán ők még felelőtlenebbek hogy kiforratlan mobileszköz oprendszereket használnak amiket röhögve ásítozva tördelnek a hekkerek???) De továbbegyek.. én speciel nem hallottam jellemzően XP specifikus komolyabb sikeres hekker támadásokról. Nem tudok olyan kimutatásról, melyben fel van sorolva az összes oprendszer, ami ma még bármilyen web-et elérő eszközön van, hogy milyen eloszlásban támadják, és hajtanak végre sikeres káros kiber bűncselekményt rajtuk. Hallottam már amerikai feltört kormányzati rendeszerkről, ahol Mac-ek vannak illetve Unix jellemzően, hallottam már feltört mobileszközökről amiken Andorid és hasonlók vannak.... de amióta az XP "támogatás" megszűnt, nem hallottam arról, hogy XP tulajdonosok gépeit jellemzőbben törik hekkerek, mint más oprendszeres gépejket... Ha esetleg mutatnál ilyen statisztikákat, akkor talán felnyílna vak szemem...;) Nos nekem speciel 11 év XP használat alatt még nem lopták el egy jelszavam sem, még a facebook fiókom sem törték fel, egyetlen fotóm nem töltötték le, zombihálózat tagja sem lettem, a kéretlen levelek és reklámok sem nagyon zaklatnak, sőt bankszámlát kezelek és soha nem volt problémám, még csak próbálkozás sem.. illetve a tűzfalam, és vírusirtóm azt látom, hogy rendszeresen VISSZAVER támadásokat, de hogy azok kifélék-mifélék nem tudom, nem is érdekel.... teljesen biztonságban érzem magam.... akár tetszik ez a divat Windows-osoknak és biznisz Windows-osoknak akár nem.... :R

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák