Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Tigerclaw

    nagyúr

    válasz Kisgépkezelő #26 üzenetére

    Igen, de ez jellemzően csak rövid távon nyereségesebb. Pl. hús sütő automatában el lehet helyezni sok kisebb sütőfelületet, kontaktgrillt amik pár másodperc alatt felmelegíthetők, vagyis csak akkor fogyasztanak áramot amikor sütni kell. Ezzel szemben áll egy majd 1 nm-es platni, amit gondolom folyamatosan felfűtve kell tartani. Szóval kisebb a sütőfelület és csak akkor üzemel, ha épp süt.

    Nem akarok ötleteket adni, mert én abszolút az ellen vagyok, hogy csak pusztán nyereségvágyból ne használjanak sehol sem automatákat, "robotokat". Már így is magasan automatizált szinte minden iparág. Oda tegyenek "robotokat", ahol veszélyes, vagy egészségkárosodást okozó üzemet visznek, ahol nagyobb precizitás és koncentráció kell, mint amire az ember képes egy 8 órás műszakban, vagy ami túlságosan monoton. Egy ilyen hamburgeres hússütő feladat talán csak az utolsó kategóriába tartozhat, de szerintem messze nem olyan monoton, hogy problémát jelentsen...ráadásul a konyhában lehet cserélgetni is a feladatokat, már csak azért is, hogy ha kiesik valaki, akkor a másik is tudja tökéletesen helyettesíteni. Szóval 8 óra helyett süthet 4 órában is, másik 4 órában meg csinálhat mást.

    Szóval a bányába, vagy pl. azbeszt összetakarítására küldjék a robotot, a konyhán viszont emberek dolgozzanak és robotpincér sem kell. Bizonyos szakmákban köztes megoldás lehet a különböző automata, félautomata drónok használata. Pl. mélyvízi búvárok helyett leküldhetik a drónt hegeszteni, amit a hegesztő szakember távolról irányít.

    Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

Új hozzászólás Aktív témák