Keresés

Aktív témák

  • HyP3b0y

    senior tag

    Hú itt vannak arcok akik tényleg eddig barlangban éltek? Ez egy termék. Leírták előttem 100x, annyiba kerül amennyiért el lehet adni.
    A mai világban minden így működik. Remélem a sok károgó vett mondjuk valutát, bitcoint, részvényt, ingatlant stb.
    Nincs benne hozzáadott értéketek ha feljebb ment az árfolyama, úgyhogy ti remélem az eredeti vételi áron adtok túl rajta és nem nyerészkedtek, mert elvtelen!! Röhej... :W

    Ha valaki ennyire türelmetlen konzumidióta kitömve elengedő pénzzel, hát legyen és szórja azokra a pénzét akikben volt akkora találékonyság hogy meglátták a lehetőséget, írtak egy scriptet és snipe-oltak egy új konzolt. Vagy csak hatalmas mázlisták voltak. Teljesen mindegy.

    "ez a 3d olyan mint az űrverseny volt a hidegháborúban: sokba kerül, problémás, de muszáj csinálni, mert a versenytársak is csinálják" by JoeYi :)

  • HyP3b0y

    senior tag

    válasz Somatom #140 üzenetére

    Ez a magyar unortodox gazdaság alapja :)

    "ez a 3d olyan mint az űrverseny volt a hidegháborúban: sokba kerül, problémás, de muszáj csinálni, mert a versenytársak is csinálják" by JoeYi :)

  • HyP3b0y

    senior tag

    válasz Feketelaszlo #148 üzenetére

    Igen, itt az ajánlott-on van a hangsúly! Az Amazon saját policy-je nem tudom miért jogos példa szerinted. Ezek szerződnek a gyártóval, szerződés köti őket az adott árhoz. Az ár képzésbe pedig csak a gyártó stratégiája számít. De onnantól, hogy a másodkézbe kerül már nincs hatalmad felette. A gyártó sara, hogy rosszul méri fel a keresletet, túl alacsony árat szab meg és ehhez nem gyárt eleget.
    Itt készlethiányról van szó és igen, a nem hivatalos boltok is ennek függvényében tolják fel az áraikat. Csak nézd meg itthon az RTX 3000-es kártyákat mekkora haszonnal árulták az elején amikor nagyon kevés jött belőle. MSRP kétszeresét is képesek voltak elkérni, pedig a vám+adó nem tett ki ennyit. Kínálatuk kicsi volt, mindenki drágán adta, kész. Így is elkelt.
    De hasonló sztori a Porsche Macan pár éve. Gyártó nem tudta pörgeti a szalagot és odáig fajult, hogy a használt piaci ára meghaladta a kereskedések árait.
    Ezek szórakoztató/luxus cikkek nem élelmiszer/gyógyszer, ne keverjük.

    Noukoum: magyarázd már el kinek árt.

    [ Szerkesztve ]

    "ez a 3d olyan mint az űrverseny volt a hidegháborúban: sokba kerül, problémás, de muszáj csinálni, mert a versenytársak is csinálják" by JoeYi :)

  • HyP3b0y

    senior tag

    válasz Feketelaszlo #154 üzenetére

    Első mondatban leírod, hogy nem probléma a másodpiaci ár növekedése, előfordulhat majd mégis betyárbecsületet vársz el tőlük? Egyáltalán szerinted a piac ismeri ezt a fogalmat? Mióta beszélünk a szabad kereskedelemben empátiáról, emberségességről? Hirtelen megy fel a benzin ára és odamegyek az OMV/Shell kutashoz, hogy figyu tesó, Debrecen messze van innen, de fél éve nem láttam a családom, had tankoljak már 50Ft-tal olcsóbban, mert hát legyél empatikus meg betyárbecsület hiszen 1 hete még annyi volt?!

    Igazából nem értem min vitatkozunk. Egy szórakoztatóipari termék árának kibocsátáskori tranziens kiugrásait akarjátok szabályozni? Miért fontos ez? Eltart nagyon maximum 1-2 hétig majd megjön a nagyobb kínálat és megjönnek a normális árak is.

    "ez a 3d olyan mint az űrverseny volt a hidegháborúban: sokba kerül, problémás, de muszáj csinálni, mert a versenytársak is csinálják" by JoeYi :)

  • HyP3b0y

    senior tag

    válasz #98320896 #225 üzenetére

    Az a baj, hogy magadból indulsz ki. A laikust nem itt, hanem facebookon vagy jófogáson érik el. Nem kell nekik pontozó rendszer, nem is tud róla hogy van ilyen. És akinek annyira kell a termék, hogy 2-3x árat is kifizet érte annak nincs ideje/türelme azon bajlódni hogy a másik fél megbízható-e. Elmegy érte személyesen minél gyorsabban, meggyőződik róla amennyire lehet hogy rendben a cucc és elviharzik.

    #216Noukoum: Én folyamatosan telefonért és saját gépért "hisztiztem". Nem volt sose konzolom gyerekként, a szomszéd sráchoz jártam át akinek (miután elváltak a szülei), minden IS volt. Nem örültem neki, hogy nem lehet ilyenem. De aztán eljött a pont amikor édesapám azt mondta, hogy akkor rakjunk össze nekem egy gépet. Mindezt 14-15 éves koromban. És akarva akaratlanul ránevelt arra, hogy a nagyvilágban sem azért leszek valaki, mert lízingeltem egy nagy Mercit vagy mert a legújabb iPhone-t villantom meg mások előtt. Mert érdekes módon nem lettem kiközösítve, nem voltak álmatlan éjszakáim hogy egy senki vagyok a legújabb trend nélkül. Én is nagyon szerettem volna mindent, csak velem foglalkoztak, engem neveltek. És amikor apa azt mondta, hogy nem vesz nekem saját gépet, mert nem csak nem tehetjük meg hanem mert nekem felesleges, akkor persze nem örültem de tudtam hogy igaza van.
    Úgyhogy akit megtör annak a tudata, hogy nem a legújabb trenddel rendelkezik, azt ha most a PS5 nem, akkor később valami más fog. Sajnálom azt aki ilyen keretek közt nő fel, nincs értéke semminek, minden azonnal kell. Úgy sejtem az ilyenekből lesznek akik addig szórják mindenre a fizetésüket a hónapban amíg a POS terminál nem utasítja vissza a kártyát.

    "ez a 3d olyan mint az űrverseny volt a hidegháborúban: sokba kerül, problémás, de muszáj csinálni, mert a versenytársak is csinálják" by JoeYi :)

  • HyP3b0y

    senior tag

    válasz Noukoum #231 üzenetére

    Ezek szerint akkor rosszul fogalmaztam. Megtehettük volna hála istennek, de szüleimben volt tartás és egy komolyabb nevelési irány amiből nem adtak alább csak az én gyermeki hisztim miatt. Nem volt konzolom, mert nincs valós szükségem rá, helyette játszhattam a családi számítógépen. De csak ezért nem kaptam sajátot, mert külön gépet csak ezért nem tartunk veszünk. Telefonom is akkor lett amikor már egyedül mentem iskolába, addig azért hogy az órán játszak felesleges.

    És itt jön a képbe, hogy ha nem gond 180k egy amúgy teljesen feleslegesen új konzolért akkor 350k se lesz. Ha viszont 180k is már gondot okoz, akkor felmerül a szülő miért adja a gyerek alá a lovat ilyen drága cuccokkal.

    "Két hónapig minden iskola nap 90%-ban erről fognak beszélni, csóri gyerek meg majd mélyen kussol mert nem tud mást csinálni." - Ez bullshit, nagyon kis rétegnek lesz ilyen a karácsonyfája alatt, mert brutál ritkaság. 1-2 kissrác majd az osztály vagánya lehet abban a pár hónapban, majd amikor megjönnek a készletek akkor azok is megveszik akik a felnyomott áron nem voltak hajlandóak.

    De ennyire erővel köpködhetnénk a Sony és Microsoftot is, hogy szegényebb családoknak elérhetetlen ár a 180k+30k/játék, hogy képzelik hogy ezzel a gyerekek önbizalmával játszanak. Ugye mennyire marhaság?

    "ez a 3d olyan mint az űrverseny volt a hidegháborúban: sokba kerül, problémás, de muszáj csinálni, mert a versenytársak is csinálják" by JoeYi :)

  • HyP3b0y

    senior tag

    válasz cskamacska #270 üzenetére

    Kevered nagyon a dolgokat. Nem húznak hasznot senkin csak azon aki hagyja. Nagyon nem mindegy, hogy miről van szó. Állíthatsz itt bármit, de egy konzol nem lesz nélkülözhetetlen sosem (főleg nem annyira hogy ne bírd kivárni míg már nem lesz hiánycikk).

    Nem arról van szó, hogy a U2 jön Budapestre, amúgy is 50k egy jegy, de egy cég felvásárolja az összes elérhető jegyet és 2-3x áron adja tovább. Vagy ugyanez akár ritka gyógyszerrel. Egy koncertjegy ára idővel nem lesz alacsonyabb, az egészségem idővel nem lesz jobb ha ritka gyógyszerre van szükségem. Ezek mind bunkóság/patkányság és nettó büntetendő kell legyen (bizonyos aspektusaiban és bizonyos helyeken az is).
    Viszont a konzol ára nem lesz tartósan magas, mert elértéktelenedik, jön nagyobb kínálat, egyre elérhetőbbé válik. És nem, nincs érv ami legitimálja azt hogy egy ilyen eszköz valakinek a 0. naptól kell és ezért tisztességtelen ha valaki ebből hasznot húz. Az eddig felhozott "társadalmi nyomás" is bullshit.

    A black friday (nagyon jól írtad, nálunk nincs ilyen csak balkán friday) megint teljesen más tészta. Igen, ott az nyer aki gyorsabb, bármilyen legális eszközzel. Sehol egyik bolt sem írja, hogy tilos botot alkalmazni, őket nem is érdekli, a készletük kicsi és véges, vigyék. Ráadásul itthon ezek inkább rajtuk maradt szarok kiszórása, másra sosincs igazán kedvezmény. Ezek amúgy is maradnának és mennének outletbe.

    "ez a 3d olyan mint az űrverseny volt a hidegháborúban: sokba kerül, problémás, de muszáj csinálni, mert a versenytársak is csinálják" by JoeYi :)

Aktív témák