Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Shinnokina

    tag

    Nálunk nem kell tudni szöveget értelmezni, csak magolni. Emlékszem, amikor az iskolában verselemzés volt, és én elmondtam hogyan értelmezem a verset, a tanárnő azonnal lehurrogott, hogy nem ez van a tankönyvben, azt kell felmondani, ami oda van írva... Ez már régen volt, de úgy tűnik, változni nem változott semmi. Annyira büszkék vagyunk az oktatási színvoalra, mégis szinte minden nemzetközi felmérésben hátul kullogunk. Az elméleti tudás és a gyakorlati hasznosítás között óriási különbségek vannak. Lehet, hogy egy magyar diák elméletben kva sok mindent tud sokféle területen, gyakorlatban viszont nem tudja alkalmazni, amit megtanult. Ugyanígy vagyunk a nyelvoktatással, marha szép teszteket lehet íratni a gyerekekkel, de ha meg kell szólalni, mint a kukák, úgy hallgatnak.

    Xiaomi 11 Lite 5g NE - és zöld :)

  • Shinnokina

    tag

    válasz Szakiii #87 üzenetére

    Ez gyakorlat alatt kötelező. Óratervet nem kötelező készíteni már amikor ténylegesen alkalmazásban vagy. Én tanítottam pár évig, sosem kellett ilyesmit csinálni (ha az adott iskola igazgatója megköveteli, más tészta, de nem hiszem, hogy egy iskla 30-40 tanárától bekérné minden egyes leadott órájának tervét az év összes tanítási napján :) ennyire diligent igazgató nincs). Év elején kell általában leadni, hogy mit fogsz tanítani, órára lebontva, de ez egy terv, nem a szentírás. Készülni kell az órára, mert amíg nincs rutinod, addig a felkészülés segít, aki már 30 éve tanít, nem nagyhon írogat óratervet, megvannak a bevált módszerei, anyagai, amiket összekészít, esetleg időnként felfrissíti őket újakkal, de napi 2-3 órákat már nem kell készülnie pluszban.

    Xiaomi 11 Lite 5g NE - és zöld :)

Új hozzászólás Aktív témák