Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Gregorius

    őstag

    válasz floatr #29 üzenetére

    Összehasonlításképpen annyi, hogy a kifogásolt firefox problémái a forrás nyíltságából adódóan jellemző módon még alfa/béta állapotban kerültek a nyilvánosságra, és nem mondjuk 5 évvel később szivárogtatták ki a forrást.
    Mondom még egyszer, hátha így érthetőbb: a kikerült forrás semmin nem változtatott. Nem találtak tőle egy darabbal több hibát sem. (Megjegyzés: pontatlan a fogalmazás, nem kiszivárogtatás, hanem kiszivárgás történt.)
    A Firefox alfa/béta fázisról meg azt hiszem szavak helyett elég információt ad, hogy az FF3 végleges változatában nem a béta fázisban, hanem a kiadás napján került elő kritikus biztonsági probléma.

    Arra gondolsz h lehetetlen volna, vagy hogy mindegyikben rengeteg lenne a hiba?
    Arra gondolok, hogy nincs hibátlan szoftver, és ha mégis, a statikus kódelemzők rendszerint rengeteg hamis-pozitív eredményt adnak.

    Azt nem nevezném illúziónak, hogy inkább azt használja az ember, ami kevésbé kockázatos. Egyébként a kockázatosság statisztikával szépen mérhető
    Különösen egy frissen kiadott termék esetén, amelyiknek még nincs releváns előélete.
    Apopó, e mentén a logika mentén miért nem használnak jóval többen Operát?

    az indoklást én sem értettem, mert egyébként van update mechanizmusa, viszont a vizsgálat szempontjából a lényeg annyi, hogy kivették belőle a ms szoftvereket bárakármilyen okból kifolyólag
    Ha emlékeim nem csalnak, nem szimplán update mechanizmus, hanem központosítottan menedzselhető update mechanizmus kell. Különben az Adobe sem került volna rá a listára.

Új hozzászólás Aktív témák