Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • huskydog17

    addikt

    LOGOUT blog

    Én a megjelenéskor, mármint a Win7 megjelenésekor nyomban ki is próbáltam az ingyenes, 90 napos Enterprise verziót, ami ugyebár egy Ultimate. Féltem tőle, mert a Vista magját használja, de nagyon kellemeset csalódtam amikor üzemkész lett. Nagyon flottul ment, a telepítés sokkal hamarabb végbe ment, mint WinXP esetén. Az Aero és dinamikus háttér még nagyon bejött, meg hogy VGA driver telepítésnél nincs szükség újraindításra.
    Itt meg megemlíteném azt, hogy akkor lepődtem meg a legjobban, amikor a chipset-nél kiírta, hogy 2006-os driver-t telepített, miközben az nForce 2-es chipset támogatása 2004-ben megszűnt (tehát 2004-ben adta ki az NV az utolsó driver-t). Ennek is nagyon örültem! :)
    Ezután jött a feketeleves, mármint ami az én esetemet illeti.
    Az Aero használata 10-20% CPU használattal járt, ami elég sok, de ez a gyenge processzoromnak köszönhető. A zene lejátszáskor megint csak magas volt a CPU használat (5-6% volt, XP alatt végig 0%), azonban mint később megtudtam, hogy ez a DirectSound hardveres támogatás hiánya miatt van, ugyanis ezt kiszedték a Vista-ból és a 7-esből. Ma már lehet, hogy ez nem jelentene gondot, ugyanis ma már ASIO-n keresztül hallgatok zenét. ;)
    Aztán úgy tudtam, hogy a Win7 telepítésénél a telepítő automatikusan felrak egy VGA driver-t, így nem kel azzal szöszmötölni. Fel is rakta, de ezzel egy játék sem indult el, még OpenGL-es játék sem. Manuálisan kellett felrakjam (ez számomra nem probléma és nem zavaró, mivel már nagyon hozzászoktam :) ). VGA driver telepítésénél (191.07) nagyon meglepődtem, hogy nagyon gyorsan és újraindítás nélkül aktiválta. Ez nagyon tetszett. ;)
    Elindítottam néhány kedvenc játékomat, hogy megnézzem, hogy itt mire számíthatok. Nos, itt jött egy nagyobb csalódás, ugyanis a játékok sebessége olyan csúnyán visszaesett, hogy még egy Quake 3 illetve Serious Sam (Second Encounter) alatt is 40-50 FPS-t produkált a gép (egy 7600-as Geforce-al amivel XP alatt nem megy 100 FPS alá) :( .
    Ezt én a driver illetve a gyenge CPU számlájára írom, de persze még más állhat a háttérben.
    Továbbá még az is lesújtó volt, hogy a 720p filmeket is elfelejthettem Win7-en, ugyanis WinXP-n még épphogy elbír velük, de a 7-es már túl sokat eszik meg szegény öreg Athlon XP-ből. Még kikapcsolt Aero mellett sem nézhetőek a 720p minőségű HD filmek.

    Tehát összegezve én maximálisan elismerem és tudom is, hogy a Win7 egy nagyon jól összerakott op.rendszer lett, csakhogy nálam a gyenge konfiguráció, leginkább a gyenge procim miatt lett leváltva. Azonban ahogy lesz egy új gépem, ami nem mostanában lesz, arra biztos, hogy rögtön a Win7-et fogom tenni.
    Az Enterprise verziót 2009 szeptemberében raktam fel és kb. 3 hétig használtam, de ez most lényegtelen)

    Dióhéjban ez volt a Win7-es időszakomban. Sorry ha túl hosszú lett a beszámoló!

    Gameplay csatornám: https://www.youtube.com/channel/UCG_2-vD7BIJf56R14CU4iuQ

Új hozzászólás Aktív témák