Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • atike

    nagyúr

    válasz alamuszi #74 üzenetére

    Nekünk XP SP2-ők vannak. De mégcsak SP3 sem lehet, nemhogy Win7... Itt is van egy jópár olyan program ami nem visel el mást. Ja de. 98-on is fut némelyik... :)

  • Namelesske

    addikt

    válasz alamuszi #74 üzenetére

    ez értelmes érv, de miért van az hogy varezpisti 4 giga rammal gF987656578 3 way slivel meg 8 magos vízforralóval játsza a geeket és a windows xpt szekta módra isteníti...

    ilyen gépen egy 32 bites, elavult os van ami se dx10-11 se normális hd támogatással nem bír. még jóhogy jólmennek a játékok 1024be

    csak meg kell nézni, hogy a windows 6.x verzióiban a nagyfelbotásu grafikákat kezeli jobban a rendszer. Meg 32 felrakok egy patchet oszt már 4 giga ramot kezel :D :D

    Ja és firefoxot is csak ie utálatból használ, hogy legyen valaki.

    Ha érdekel amiket csinálok: shorturl.at/inoxV

  • dudasj

    tag

    válasz alamuszi #88 üzenetére

    "Vegyes, de mindenki azt használja, amire szüksége van."
    - Hosszú távon SZERINTEM lesznek még gondjaitok, bár ne úgy legyen.
    Az ilyen inhomogén géppark eléggé nehezen kezelhető, max. a rendszergazdának jó hogy nélkülözhetetlenné tegye magát... - Bár az olyat meg a jobb vezetők hamar kirúgják, egy vezető (vagy tulaj) se akar azzal a tudattal élni, hogy ha elüti az autó a "nélkülözhetelen" emberét, akkor bedől a cége :)

  • dudasj

    tag

    válasz alamuszi #100 üzenetére

    Épp erről beszélek.
    "egyszerűbb lenne felvenni egy rendszergazdát Windows-ra, Linux-ra, Mail-re, meg e-mellett 5 üzemeltetőt. Hát sokkal jobban megéri mint 2 - 3 embert foglalkoztatni, aki ért mindezekhez. Vagy havonta bérelni mérnöki óradíjban embert, ha gáz van."
    Szerintem egy homogén jól belőtt 50 gépes rendszerre egy szakember is elég, és nem hiszem hogy a licencdíjak spórolásával több évi fizujukat vissza lehet hozni a plusz főknek. Én is 50 körüli gépparkot viszek 4 szerverrel, 3 adatbázissal, sok helyi programmal és ha néha nehezen is, de bírom egyedül :) Mert mivel egységes a géppark nem kell hardverrel foglakoznom, az IBM supportja elintézi ha gond van. Ha elszáll egy winyó, csak simán kiveszek egy tartalékot, bedugom és dolgozhat tovább a kolléga. (Max. egyedi program telepítés + 15 perc). A fájljaik a fájl-szerveren vannak, így azt bármelyik gépről elérik, az egyrészt raides és minden nap mentve van így azzal sem lehet gond. (Nincs is). De ehhez egységes gép és op.-rendszer kell, és így tökéletes az élet. Az inhomogén környezet vételkor spórolós, az igaz, de ha teszem azt elszáll a kollága linuxos gépén a winyó, tud 5 perc múlva dolgozni? Vagy ha valaki áll 1 napig, azt nem kell számolni költségnek? Az informatika célja nem az kellene legyen hogy spóroljon a cégnek, hanem hogy zavartalanul mindig és mindenkor biztosítsa a munkalehetőséget a felhasználóknak. Hosszú távon (Pl. 3 év) sokkal kevesebbe is kerül így, mi kiszámoltuk 50 gépre. (Visszaszámoltuk az előző 3 évet, mit mennyiért kellett fizetni). Ezért pl. nem is vásárolunk, csak lízingeljük a gépeket 3 évente. - Havi fix költség, előre tervezhető (nincs olan hogy elromlott, újat kell venni).
    Nagyjából ennyi a véleményem, - nem "okításnak" szántam félre ne értsd, mindenki úgy dolgozik ahogy szeretne, és bocs hogy nem egyezik az álláspontunk, de sztem a jó rendszerek muszály hogy szabványosak legyenek a hosszú távú stabilitáshoz.

  • dudasj

    tag

    válasz alamuszi #102 üzenetére

    Én úgy vagyok ezzel, minden cég maga dönti el mit szeretne. Gondtalan. problémák nélküli üzemelést havi párszázezerért, vagy sokat spórolva folyamatos problémákat. A mi ügyfeleinknél így megy a dolog, bár inkább középvállalat vagyunk mint kis cég. De egy kis cégnek nem is hiszem hogy kellene 50 gép és ugyanennyi user... Aki ennyi gépet üzemeltet, ott az a havi összeg meg nem oszt, nem szoroz igazából. Az többet ér hogy folyamatosan tudjon mindenki dolgozni, és hogy semmilyen körülmények közt ne fordulhasson elő gond, adatvesztés, kiesés, bármi. Gondolom én, de persze nem biztos hogy igazam van. Állami cégeknél, ahol kétszer annyian vannak mint amennyi munka lehet nem számít a kieső idő pl. vagy az adatvesztés, bekérik mégegyszer legfeljebb...
    Az oprendszert meg sehol sem írtam hogy WIn kellene legyen... Egységes legyen, ezt írtam.

  • moonman

    titán

    válasz alamuszi #104 üzenetére

    nem tudom, most hogy van, de amikor legutoljára pakson jártam, Windows NT Server volt és MS SQL. persze ezek nem magát az erőművet vezérelték, annak saját szoftvere van, de a monitorozás, adatbáziskezelés és egyéb műveletek mind NT-n voltak. nem vitázni akarok, csak gondoltam megemlítem, mert pont tudok róla. :)

  • moonman

    titán

    válasz alamuszi #107 üzenetére

    "nem a Windows-al van a baj, hanem azzal, ha mindenáron azzal szeretnék megoldani minden feladatot, még akkor is, ha nem feltétlenül kellene megvenni az adott célra."
    tény.

    "Bocs kérdezhetek valamit, ez honnan jött?"
    katt

  • dudasj

    tag

    válasz alamuszi #104 üzenetére

    Akkor utánzom a módszered ha nem haragszol érte.

    Én: "Gondtalan. problémák nélküli üzemelést"
    Te: "Ez Microsoft propaganda, és egy baromság"
    Most erre mit mondjak? - Inkább semmit se...

    "Azért elmondod, hogyha a vinyó elszáll, egy Windows-os gépen, akkor hogyan lesz 5 perc múlva üzemképes?"
    Úgy hogy azonos típusúak a kliensek, csak bele kell dugni a tartalékot. A tartalékra fel van már ghostolva egy alap, amin csak egy felhasználót kell hozzáadni. És kész.

    "És ezt miért nem lehet megcsinálni egy nem MS szerverrel?"
    Sehol nem írtam, hogy ne lehetne. Lehet. Az Oracle SZERINTEM ugyanúgy fut Linuxon is. Ha nem jobban... Homogénnek a kliensgépeknek kell lenni, az, hogy minden szerver egyforma legyen nyílván hülyeség. Akkor egy mezei webszerver is annyiba kerülne, mint egy adatbázis szerver. De ez nyilvánvaló.

    Én: "Az oprendszert meg sehol sem írtam hogy WIn kellene legyen... Egységes legyen, ezt írtam."
    Te: ""de ha teszem azt elszáll a kollága linuxos gépén a winyó, tud 5 perc múlva dolgozni?"" Ezzel mire gondoljak?
    Arra, hogy jobban kedvelem a Linuxot az MS-nél, ezért az jutott eszembe először.

    "kényelmes, meg könnyű üzemeltetni, meg könnyebb a munka stb. De ez szerintem nem létfontosságú."
    Akkor mi fontos? Hogy mindenki lássa a cégednél, hogy te mennyire űber-f..a nagy tudású NÉLKÜLÖZHETELEN ember vagy, mert ennyiféle géppel ennyi-mindent le tudsz kezelni?

    "Small Business Server, ami az összes Microsoft ajánlással szembe megy."
    Ez így van :)

    És még valami.
    Ha gond van, azt meg kell oldani. Azért vagyunk, az a dolgunk. Az, hogy újraindítgatod naponta és szidod a gyártót fennhangon ahelyett hogy megoldanád a nyilvánvalóan fennálló problémát, sokat elmond rólad. És a hozzáállásodról.

Új hozzászólás Aktív témák