Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • dezz

    nagyúr

    válasz dajkopali #16 üzenetére

    Nem tudom, hány éve foglalkozol számtech-kel, de a crackerek, cracker-csapatok évtizedekig kizárólag programok feltörésével foglalkoztak! Legtöbbször non-profit alapon, hobbiból, és ezzel nagymértékben hozzájárultak a számítástechnika elterjedéséhez és fejlődéséhez (mivel a kiadók akkor is luxuscikként kezelték ezeket, illetve sokáig nem létezett a próbaverzió fogalma sem), afféle modern Robin Hoodokként, még ha ezt az álszentek próbálják is eltagadni.

    (Oké, voltak cégek, amiknek ez többet ártott a kelleténél, más cégek meg ennek köszönhették a széleskörű ismertséget, amiből később szépen profitáltak.)

    A hackerek voltak azok, akiket sokkal jobban érdekeltek a netes technológiák, támadás-védelmek -- bizonyára kizárólag legális és közérdekű célból... :U Ez egy másik "szakterület"! Az önös érdekű, anyagi megfontolásból végrehajtott betörés pedig egyszerű betöréses rablás.

    Sosem hallottam róla, hogy a hajdani cracker-csapatok betörőnek álltak volna...

    Eleinte a rossz útra tért hackereket nem különböztették meg a többiektől, később megalkották a white hat (jófiúk) és black hat (rosszfiúk) fogalmakat. De ez nem volt elég elhatároló... Aztán egy ismert hacker fogta magát, és egy általa szerkesztett enciklopédiában minden rosszat a crackerekre kent, mintha a hackerek kizárólag jófiúk lettek volna. Tehát, itt egy szó eredeti jelentésének eltérítéséről van szó.

    Tudom, a média szempontjából ez a legegyszerűbb, de a fentiek miatt ez nem teljesen helyénvaló, szükségszerűen magában hordoz egy nagy adag álszentséget, sőt politikailag sem semleges.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák