Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • mbalint987

    aktív tag

    És akkor így kérdezze meg valaki, hogy miért nem használok a Windows 8.1 helyett Windows 10-et... :U

    Egy szempontból örülök ennek: ennek hatására elkezdtem megvizsgálni, hogy milyen módon tudnék a teljes Microsoft-szoftverportfóliótól függetlenné válni. Kezdem az operációs rendszerrel, aki tud egy gyors, könnyen kezelhető és szép Linux UI-t, ne tartsa magába...

    [ Szerkesztve ]

    „Így száll hát sírba a szabadság... tapsvihar közepette.” /Star Wars Episode III/

  • mbalint987

    aktív tag

    válasz #20749568 #95 üzenetére

    Elmondom, hogy mi a gond. A hozzáállás, az agresszivitás az, ami gond. És tegyük most picit félre ezt a reklámot, és nézzük a Windows 10-et úgy egészébe.

    A Windows 10 telepítése - ha nem akarod támogatni az MS adatgyűjtését - kész szenvedés. Az OOBE varázslóban a legeldugottabb helyeken van elrejtve a kikapcsolási lehetőségei ezeknek az opcióknak. Persze ez a hozzáértőkre vonatkozik csak, az egyszerű felhasználó úgyis az Express módot választja, ezzel áldását adva a Windows összes hülyeségére. (Csak hogy konkrét legyek: a frissítések továbbosztásának lehetősége alapértelmezetten be van kapcsolva: nem mondom meg, hogy mekkora problémát tud okozni egy 10M ADSL vonalon 2 Windows 10-es gép szimultán továbbosztása)

    És ezért szeretem az open source operációs rendszereket. Az, aki telepített például Debiant, pontosan tudja, hogy mennyire más egy ilyen rendszert beállítani. Pontosan emlékszem, hogy netinstall képfájlból húztam fel egy Debian-t, és megkérdezi, hogy ugyan már, szeretnék-e részt venni a csomagfelhasználási felmérésükben. És meglepetés, az alapértelmezett a nem opció volt. Windows-hoz szokott emberként tök érdekes volt, hogy az OS megkérdezi ezt tőlem ilyen konkrétan.

    „Így száll hát sírba a szabadság... tapsvihar közepette.” /Star Wars Episode III/

Új hozzászólás Aktív témák