Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Jacak

    senior tag

    válasz gtasystem #198 üzenetére

    +1.
    Nekem is nagyon úgy tűnik... :(

    • P30 Pro 8/256,Redmi Note8T,Lenovo M10 •

  • mr.nagy

    tag

    válasz gtasystem #198 üzenetére

    bocs hogy nem végzek el hirtelen egy kisesti windows tanfolyamot azért hogy feltegyek egy windowst..

    nem ismeri fel a hardvereimet driverek nélkül... ki nem szarja le hogy miért nem volt benne, legyen benne..tudod átlagjúzer kegyetlen és belesz@rik..

    beállította volna ha wifin lettem volna, de már írtam hogy nem azon voltam.. mert fel sem ismerte, hogy van wifi a gépben, ja, hogy töltsem le a drivert? honnan és net nélkül hogyan?

    -hibaügyben linuxék mindig ezzel jönnek hogy csak megnézi a júzer a googlin aztán kész is..ez így azért nem teljesen igaz mert ahogy néztem elég komoly hozzáértést igényelnek az "egyszerű" megoldások is, ezért mondom hogy maguknak csinálják az os-t nem júzereknek.. windows alatt sokkal egyszerűbb fizetsz a support ért vagy elmehetsz guglizni!

    amúgy azt elismerem hogy ha fel van téve és működik akkor már oké, de úgy tűnik ehhez még egyelőre egy jó adag szerencse is kell meg és/vagy egy szaki aki belövi..

    Szóval akkor hol és mi múlik a hozzáálláson?

    HMNote10Pro

  • ViZion

    félisten

    válasz gtasystem #198 üzenetére

    Te akkora szaki vagy... :DDD
    Sok dolog jogi okokból nem települhet automatikusan (többek között MS szabadalmak miatt). Tudtad, h hasonló okokból nem lehet a win lomtár a tálcán? A windows alap telepítéssel mennyi drivert rak fel? Pl. laptopnál még sok esetben LAN és wifi driver sincs... Kodekek sincsenek alapból ott sem, de flash és Java sem. Akkor miről beszélünk?

    "amúgy azt elismerem hogy ha fel van téve és működik akkor már oké, de úgy tűnik ehhez még egyelőre egy jó adag szerencse is kell meg és/vagy egy szaki aki belövi.."
    Igaz. De win-re, OS X-re és Androidra is az. Rengeteg win-es gép landol nálam, mert megveszik, Pistike telepíti a szomszédból, utána meg jönnek a "fekete háttér" dologgal, meg a lassú, vírusos sz@rral ide. Maradjunk annyiban, h a wint ismered, ezért Neked az az egyszerűbb. Mást meg ezek szerint -sokakkal együtt- nem vagy eléggé elszánt kipróbálni. Win-en sem tudtál mindent az első nap szerintem és ha hiba van, ott is fórum + gugli az első, nem?

    Nem kell feltétlenül linux usernek lenni. Engem nem izgat a részesedése, mert van az az ár, ami sok lenne a növekedésésrt... ;] :DDD

    Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

  • spammer

    veterán

    válasz gtasystem #198 üzenetére

    De mit nem állított be, ha kábelen voltál? :F Mit kellett volna beállítani? Ha van routered, akkor kábelen azonnal mennie kell a netnek. Ha nincs router, hanem modemen keresztül csatlakozol, akkor meg a beállításoknál gondolom meg kell adnod a csatlakozási adatokat (ezzel mondjuk sosem foglalkoztam, routerem van). De ez Windowsnál is így van (Win8 alatt konkrétan router nélkül nem is tudok digi netre csatlakozni, mert azonnal meghal, BSOD). Tehát mi volt a probléma?

    Ahogy (#201) ViZion is írta, hozzám is nem egyszer hoztak már ismerősök gépet, hogy rakjak fel nekik Windowst meg állítsam be. (Volt, aki egyenesen a boltból, bontatlan dobozban hozta a gépet hozzám, persze előtte meg sem kérdezte, ráérek-e :DDD ) Tehát akkor a Windows programozóknak készült. Jól mondták, te a Windowst tanultad meg, azt szoktad meg (sokan mások is, köztük én is), csak míg mások hajlandóak tanulni és foglalkozni vele, addig te (és persze sokan mások) nem.

    „A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

  • hcl

    félisten

    LOGOUT blog

    válasz gtasystem #198 üzenetére

    "-tévedsz, utánanéztem, de bocs "
    A wubis beszólás alapján nem.

    "ha majd lesz 7-es és külön partíció a hdd-n"
    De most esik le... Wubira akartad rakni? :) Felesleges szívás...

    "ki nem szarja le hogy miért nem volt benne,"
    Ez olyan, mint amikor nem cserél az idióta olajat az autójában, aztán behisztizik, hogy besült a motor...

    "elég komoly hozzáértést igényelnek az "egyszerű" megoldások is,"
    Agyat igényel, meg gondolkodást. De a windózos problémamegoldás is azt igényel csak, aztán az se nagyon megy sokaknak.

    Hogy szerencse kell a felrakásához, az meg LOL :D Te beszívtad egy géppel, akkor már senki másnál se működik?
    Amúgy elvileg mondom, az OS telepítés nem is user szintű dolog, most lehet, hogy némelyiknek sikerül, de az sokszor olyan is. Utána meg csodálkozik, ha nem működik túl jól.

    @Sir Ny : Meg azt, hogy bekapok néha kártevőket, az is észrevenném :) 2014 után meg azt is, hogy nem támogatott.
    Most azzal nem tudok mit kezdeni, hogy az Adobe nem csinált rendes flash playert Linuxra.
    Anyám gépén még nem néztem amúgy XP-Ubi összehasonlítást Youtube tekintetében, de a Fujitsu laptopjaimon 360p felett mind a kettőn szagat.

    Amúgy UI szinten kcisit gyorsabb az XP az emlegetett AthlonXP-n (1Gb RAM-ban már elvan), de nem annyival, ami megüti az ingerküszöböm, másrészt meg, az mikori rendszer? :) És ha nem lenne benne 1Gb, csak 512Mb, az Lubuntu ugynúgy menne, az XP felől pedig masszív winyóreszelés hallatszana.

    [ Szerkesztve ]

    Mutogatni való hater díszpinty

  • leeate

    senior tag

    válasz gtasystem #198 üzenetére

    Hallod, nem kell neked linux, maradj csak a Winnél, mert ott nem kell semmit sem telepíteni. CSAK: videolejátszót (kodekeket), dokumentum olvasókat (még egy PDF-et se tud alapból megnyitni), irodai csomagot (ha kell), csomagoló progit, stb.. :DD Ja és persze, mint egy másik kolléga már kifejtette, hogy drivereket sem rak fel. Akármilyen hihetetlen, sem a Win, sem a linux terjesztések nem hordozzák a telepítőjükben a világmindenség összes eszközének meghajtóját.
    + Lelki táplálék

    [ Szerkesztve ]

    Soha többet nem vitatkozom DSLR témában!!

Új hozzászólás Aktív témák