Új hozzászólás Aktív témák

  • #16820480

    törölt tag

    válasz aginor #47 üzenetére

    Hát, ahogy kinéz az Oly már nem nagyon csinál semmit :U

    Ha megnézed a videóban azokat a kis kerámia golyókat, amin az egész gördül, akkor ha oda kerül be valami, az elég negatív hatással lehet a működésre (kb ahogy egy régebbi egérnél a golyó, amikor bekoszolódik). Gondolom a zár is ilyesmik miatt mehet tönkre/kezd szorulni.
    Volt fent amúgy olyan videó is, hogy Sony A7-3 érzékelője beakadt egy végállásban valamiért, szóval ez azért csak hibaforrás. Ha valaki nem használja, akkor nem feltétlen érdemes erőltetni.

    Igazából a turistáskodáshoz lehet leginkább jó szerintem az IBIS, csomó egyéb helyzetben nem feltétlen kritikus, vagy egyenesen haszontalan. Mondjuk eseményt fotózva (vagy mindent, ahol mozgás van) amúgy is érdemes rövid záridőre törekedni (max 1/100, de inkább gyorsabb), különben a téma mozdul be. Tájképnél általában állványozik az ember, termékfotónál szintén gondolom az van. Makrónál is állványt meg körvakut láttam legtöbb helyen (más kérdés, hogy te személy szerint például nem szereted használni). És így tovább. Múltkor egyszer végig gondoltam az összes olyan helyzetet, ahol fotózni szoktam, és kb az jött ki, hogy sokra nem mennék azzal sem, ha lenne IBIS-em, akkor meg inkább ne legyen, és kevesebb hibaforrás.

Új hozzászólás Aktív témák