Új hozzászólás Aktív témák

  • aginor

    addikt

    válasz #16820480 #46 üzenetére

    Nagyon szívesen! :) Amúgy szerintem lenyűgöző a rendszer, annak kifinomultsága, a teljesítménye. Azzal szoktunk viccelődni, hogy lassan már olyan jók lesznek, hogy ha leejted a gépet, akkor közben is csinálja az éles képeket. :DDD
    Mondjuk jól láthatóan elértük azt a szintet, amit a technika mai színvonalán lényegében el lehet. Az Oly is csak ilyen fél fényértékeket tud már csak javítani a szenzorstabin, további előnyt az optikába épített lencsével közösen tudnak csak felmutatni. Más gyártók még tudnak fejlődni, de az lényegében amiatt van, hogy több éves lemaradásban vannak az Oly/Pana páros mögött, de pár generáció alatt szerintem felzárkóznak, amennyire az adott szenzorméret engedi.

    "kosz kerül oda, vagy sérül a felfüggesztés" - Ez jogos felvetés, de kosz szerintem ritkábban kerül oda (kis szemcséjű por nem okoz problémát, nagyobb szemcséjű dolog, ami megszorulhat pedig már régen rossz, ha a gép belsejében van). Egyszer azt nyilatkozta egy mérnök, hogy szándékosan nem rögzítik a szenzort kikapcsolt állapotban (régebben ez így volt, de a Pana g85-nél már pl. jól hallható ahogy kikapcsolt állapotban "lötyög" a szenzor), mert mert akkor érzékenyebb lenne a mechanika a gyorsulásra, viszont ellenben ez a flexibilis rögzítés állítólag jól bírja a rázkódást, ütődést. Hogy ebből mi igaz, azt nem tudom, de viszonylag kevés hibával találkoztam ami az ibis-t érintette volna. Meglepő módon, sokkal gyakoribb Olympus-os körökben a zárhiba (megszorul a zár).

    Azért vagyunk a világon,hogy valahol vegyünk egy ATI Radeon-t :))) by: LADA VFTS http://www.flickr.com/photos/40852488@N03/

Új hozzászólás Aktív témák