Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Chrys_

    addikt

    válasz Volkov #146 üzenetére

    [OFF]
    A "lesarkazásról" nekem is van egy sztorim :)

    Pécs, TP-COMP (nem akarom lehúzni, amíg Pécsen éltem, ott vásároltam. Nem volt velük egyébként sosem gondom).
    Vásároltunk ismerősnek egy konfigot, de nem akartuk a boltra bízni az összeszerelést. Azért a rutin megvolt, megkértük az eladót, hogy a CPU-t és a hűtőt azért csak tegyék rá.
    Hazavittük a cuccot, többi alkatrész berak, bekapcs, gép nem indul. Kis kisérletezgetés, de csak nem akarta az igazságot. Akkor vissza a bolthoz, irány a szervíz (gép összeszerelve). Srác átveszi, negyed óra múlva jön büszkén, hogy megtalálta a hibát, lesarkaztuk a procit. Mondom, akkor garis csere, mert most vettük. Azt mondta az nem megy, mert mi csesztük el. Akkor közöltem vele, hogy kb 2 órája vettük a konfigot és direkt rárakattuk a procit és hűtőt a lapra. Gyerek el, köv. negyed óra múlva jön a géppel, minden O.K., a proci nem sérült, csak a BIOS volt szarul állítva :S aha. Nem akartam leállni vele vitatkozni, mert a gép végülis már ment (tuti procicsere volt, én is láttam a törést :D ). Ő akart lenni az okos, de csak magát égette. Ismerősöm is csak kiröhögte, pedig bevallottan nem egy számtech-zseni :)
    [/OFF]

    És egy kis ON: én is vettem néhány cuccot a pécsi Mistral-ban, bár már akkoriban is keringtek garis pletykák róla. Féltem is, hogy beszarik valamelyik cucc :)

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák