Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • tusi74

    őstag

    válasz masterful87 #177 üzenetére

    "Megkell nézni egy külföldi webshopot, olyan árak vannak hogy az ember ledől a székről, mert sokkalta olcsóbb, mint nálunk!"

    Bizony, én már lassan 2 éve csak külföldről vásárolok, Németország, Anglia, sőt Franciaország. Szállítással magasan jobban jövök ki, mintha itthon venném. Ugyanúgy küldenek számlát, garilevelet. Nyilván azért mérlegelni kell, hogy ha gond van, messze van a garihely, és az ember 2x is meggondolja, hogy kiküldi-e.

    De! Amikor ugyanazt a PDA-t vadiújan 34.000 Ft-ért veszed meg szállítással, mint valamelyik nap néztem itthon 58.000 Ft bruttó. Amikor 80.000 Ft helyett 50.000-ért veszed meg teljesen ugyanazt a HDD felvevőt, 34.000 Ft-ért kártyafüggetlen profi telefon, természetesen vadiúj, számlával, dobozzal. Futárszolgálattal küldik, és a hátsómat is kinyalják akár egy 20 EUR-s tételnél is. Bár csak neten rendelek, de érzem, hogy én vagyok a VEVŐ.

    Legutóbbi példa. Rendeltem egy széket Németországból, a bolti kínálatukhoz képest alsó kategória, nekem a csúcs (89 EUR). Elküldték futárral, de a futárszolgálatuk központja csak 1 héten egyszer adja le nekik a tracking numbereket (amivel követni lehet neten a csomagot) csoportosan. Írtam nekik egy mailt, hogy nem lehetne-e mégis megkapni. Ez volt reggel 8 körül. 9-kor levél, hogy természetesen, AZONNAL intézkednek. hangsúlyozom, majdnem a legolcsóbb árújukat vettem meg. 11 körül, elnézést kérnek, hogy még mindig várakoznom kell, de sajnos, még nem kaptak választ a központtól. Du. 2 körül jött meg a szám, heves elnézést kérések közepette, hogy ilyen sokat (pár órát) kellett várnom a számra. Teljesen lehidaltam. Az már csak hab volt a tortán, hogy a szám szerint pénteken hagyta el Németországot és kedden reggel át is vettem.
    De volt már, hogy egy 20 EUR-s billentyűnél felhívtak Németországból, hogy válasszak színt. Szóval ez az, amit az itthoni boltnál hiányolok.

    [ Szerkesztve ]

  • nyunyu

    félisten

    válasz masterful87 #177 üzenetére

    DE amiért én keresem mindig az olcsóbbat, mert szeretném annyiért megkapni amennyibe az tényleg kerül!
    Megkell nézni egy külföldi webshopot, olyan árak vannak hogy az ember ledől a székről, mert sokkalta olcsóbb, mint nálunk!

    Egyik tajvani partnerunknek par ev utan lett magyar disztributora.
    Namarmost a magyar disztributor beprobalkozott nalunk, hogy vegyuk toluk a speci celszamitogepeket, mert mennyivel egyszerubb, meg kevesbe macera, mint Tajvanrol ideszallitani repulovel+vamolni+speditor+anyamkinja.
    Aztan amikor arajanlatot tettek, az valahogy tobbre jott ki, mint amennyiert mi adtuk korabban a cuccot a vevoinknek, pedig azon az aron mar tobb, mint 50% hasznunk volt...

    Vegul ok sertodtek meg, amikor korberohogtuk oket. :C

    Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

Új hozzászólás Aktív témák